Licensed to Slippery Rock Univ. Rockets HY-TEK's Meet Manager 5/3/2013 09:57 PM
                          SRU Last Chamce - 5/6/2011                           
                                   5/6/2011                                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Spain, Sydney                Westminster         12:04.00   12:21.34   10   
  2 Fox, Kelsey                  Slippery Roc        12:25.00   12:36.17    8   
  3 Barr, Justine                Slippery Roc        12:30.00   13:02.65    6   
  4 Ruffo, Brittany              Slippery Roc        12:30.00   13:19.31    5   
  5 Williams, Madeline           Slippery Roc        12:50.00   14:24.98    4   
 
Event 2  Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mackelvey, Connor            Slippery Roc        10:00.00   10:46.11   10   
 -- Villiva, Alec                Unatached           10:00.00        DNF  
 
Event 3  Women 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Slippery Rock  'A'                                  48.00      48.13   10   
     1) Zampetti, Samantha              2) Wetzel, Katelyn                
     3) Moroco, Emily                   4) Nowakowski, Lexie              
  2 Edinboro  'A'                                                  48.58    8   
     1) Sember, Mia                     2) Faller, Kat                    
     3) Zielonka, Sophie                4) Bemis, Tabitha                 
  3 Westminster (Pa.)  'A'                              49.49      50.40    6   
 
Event 4  Men 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Slippery Rock  'A'                                  41.40      41.59   10   
     1) Chisom, DJ                      2) Lubich, Hans                   
     3) McLaughlin, Mason               4) Williams, Hunter               
 -- Westminster (Pa.)  'A'                              42.45         DQ  
 
Event 5  Women 100 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Bemis, Tabitha               Edinboro               14.30      14.22   3.8  10   
  2 DePorzio, Adriana            Westminster            15.73      15.39   3.8   8   
  3 Catone, Tara                 Slippery Roc           15.90      15.81   3.8   6   
  4 Dietrich, Brianne            Edinboro               16.10      15.94   3.8   5   
  5 Fiscella, Nicole             Slippery Roc           16.50      17.16   3.8   4   
  6 Parris, London               Slippery Roc           15.22      19.85   3.8   3   
 
Event 6  Men 110 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Boyd, Jonathan               Slippery Roc           14.80      14.46   NWI  10   
  2 Hedg, Dan                    Unatached              15.20      15.05   NWI   8   
  3 Greenslade, Andrew           Slippery Roc           16.50      16.02   NWI   6   
  4 Zigler, Nate                 Unatached              16.20      16.91   NWI   5   
  5 Lovano, Andrew               Slippery Roc           17.50      17.69   NWI   4   
  6 Mosi, Alan                   Slippery Roc           16.50      17.71   NWI   3   
  7 Todd, John                   Slippery Roc           19.50      18.21   NWI   2   
 
Event 7  Women 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gibbens, Allison             Edinboro               58.50      59.11   10   
  2 Sember, Mia                  Edinboro               59.10    1:00.28    8   
  3 Zielonka, Sophie             Edinboro             1:00.10    1:01.76    6   
  4 Withrow, Megan               Edinboro             1:04.50    1:05.68    5   
  5 Stiteler, Taylor             Slippery Roc         1:03.00    1:06.48    4   
 
Event 8  Men 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shinn, Kyle                  Edinboro               49.85      49.12   10   
  2 Ivey, Charles                Edinboro               49.10      49.36    8   
  3 Jewel, Kevin                 Slippery Roc           49.00      50.54    6   
  4 Carter, Josh                 Unatached                         50.80    5   
  5 Miller, Evan                 Edinboro               49.80      50.94    4   
  6 Melius, Tyler                Slippery Roc           52.00      52.86    3   
 
Event 9  Women 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Wetzel, Katelyn              Slippery Roc           12.20      11.97   4.9  10   
  2 Zampetti, Samantha           Slippery Roc           12.80      12.33   4.9   8   
  3 Moroco, Emily                Slippery Roc           13.00      12.44   4.9   6   
  4 Prato, Paige                 Bethany (W.V           12.76      12.46   4.9   5   
  5 Schneider, Stephanae         Slippery Roc           13.30      12.67   4.9   4   
  6 Goolsby, Kiera               Bethany (W.V           13.00      12.84   4.9   3   
  7 Grinkley, Heather            Bethany (W.V           13.40      13.11   4.9   2   
  8 Steich, Bri                  Bethany (W.V           13.90      13.43   4.9   1   
 
Event 10  Men 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Chisom, DJ                   Slippery Roc           10.60      10.49   1.8  10   
  2 McLaughlin, Mason            Slippery Roc           10.90      10.80   1.8   8   
  3 Jones, Jared                 Washington a           10.94      10.85   1.8   6   
  4 Lubich, Hans                 Slippery Roc           11.20      11.00   1.8   5   
  5 Chapman, Monte               Slippery Roc                      11.03   1.8   4   
  6 Nelson, Anthony              Edinboro               11.51      11.34   1.8   3   
  7 Schultz, Matthew             Slippery Roc           11.40      11.51   1.8   2   
  8 Shrift, Nick                 Slippery Roc           11.50      14.80   1.8   1   
 
Event 11  Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Kasey                 Edinboro             2:22.50    2:21.96   10   
  2 Jurcak, Noelle               Edinboro             2:22.50    2:25.06    8   
  3 Naugle, Bethany              Clarion              2:25.00    2:26.69    6   
  4 Ahrens, Emily                Edinboro             2:23.50    2:29.56    5   
  5 Ketelsen, Abby               Slippery Roc         2:30.00    2:38.26    4   
  6 Grguras, Dabney              Slippery Roc         2:30.00    2:45.99    3   
  7 Kassab, Madison              Slippery Roc         2:40.00    2:56.24    2   
 
Event 12  Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elliott, Morgan              Slippery Roc         1:57.00    1:57.18   10   
  2 Buffington, Dylan            Unatached            1:58.00    1:58.65    8   
  3 Fisher, Casey                Slippery Roc         1:58.00    1:59.73    6   
  4 Thompson, Ryan               Unatached            1:57.00    1:59.89    5   
  5 Tripi, Nick                  Edinboro             2:00.36    2:01.95    4   
  6 Leahy, Ryan                  Slippery Roc         2:00.00    2:03.35    3   
  7 Frank, Charlie               Slippery Roc         2:00.00    2:03.74    2   
  8 Balla, Parker                Slippery Roc         1:59.00    2:03.94    1   
  9 Gregory, Connor              Slippery Roc         2:00.00    2:06.49  
 10 Lidwell, Tyler               Edinboro             1:58.00    2:09.53  
 
Event 13  Women 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clayton, Bryana              Slippery Roc         1:09.00    1:07.50   10   
  2 Feiser, Amanda               Slippery Roc         1:09.00    1:08.88    8   
  3 Marshall, Emily              Slippery Roc         1:09.00    1:09.43    6   
  4 Ralston, Mallory             Slippery Roc         1:09.00    1:10.71    5   
  5 Fiscella, Nicole             Slippery Roc         1:10.00    1:13.53    4   
 -- McCune, Elissa               Slippery Roc                        DNF  
 -- Swartzbaugh, Cassandra       Slippery Roc         1:08.00        DNF  
 
Event 14  Men 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Geisler, Ethan               Slippery Roc           52.80      53.05   10   
  2 Foley, Trevor                Slippery Roc           52.90      53.75    8   
  3 Hedg, Dan                    Unatached                         56.94    6   
  4 Helfferich, Nathaniel        Slippery Roc           56.00      58.03    5   
  5 Leahy, Sean                  Slippery Roc           59.00      59.75    4   
  6 Mosi, Alan                   Slippery Roc         1:00.00    1:01.72    3   
 -- Boyd, Jonathan               Slippery Roc           55.26        DNF  
 
Event 15  Women 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Prato, Paige                 Bethany (W.V           26.20      26.00   3.5  10   
  2 Steich, Bri                  Bethany (W.V           27.85      27.92   3.5   8   
 
Event 16  Men 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Williams, Hunter             Slippery Roc           22.20      21.40   5.4  10   
  2 Jones, Jared                 Washington a           22.15      21.59   5.4   8   
  3 Nelson, Anthony              Edinboro               23.50      22.77   5.4   6   
  4 Merritt, Brian               Slippery Roc                      22.99   5.4   5   
  5 Schultz, Matthew             Slippery Roc           23.50      23.52   5.4   4   
  6 Zigler, Nate                 Unatached              24.00      24.57   5.4   3   
 
Event 19  Men 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stevens, Dylan               Edinboro             3:58.00    4:04.03   10   
  2 Blackman, Daniel             Edinboro             4:10.44    4:19.00    8   
  3 Sehman, Ryan                 Slippery Roc         4:10.00    4:20.07    6   
  4 Zebrak, Dalton               Slippery Roc         4:05.00    4:30.21    5   
 
Event 20  Women 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Slippery Rock  'A'                                4:00.00    3:58.03   10   
     1) Wetzel, Katelyn                 2) Weinheimer, Summer             
     3) Swartzbaugh, Cassandra          4) Nowakowski, Lexie              
  2 Westminster (Pa.)  'A'                            4:02.74    4:07.91    8   
 
Event 21  Men 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Slippery Rock  'A'                                           3:35.96   10   
 
Event 22  Women 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Steinmetz, Meredith          Thiel                          19:10.17   10   
  2 Harvey, Brianna              Slippery Roc        19:00.00   19:42.35    8   
  3 Fagan, Brittany              Slippery Roc                   19:46.45    6   
  4 McKinney, Lauren             Edinboro            19:50.10   19:58.15    5   
  5 Wyatt, Kellie                Clarion             19:30.00   20:15.75    4   
  6 Leadbetter, Kelsey           Slippery Roc        20:30.00   20:18.02    3   
  7 Shine, Brynne                Slippery Roc        21:30.00   21:52.49    2   
 -- Knechtel, Karly              Slippery Roc        20:00.00        DNF  
 -- Bachorski, Melissa           Waynesburg          20:00.00        DNF  
 -- Timko, Susan                 Clarion             23:00.00        DNF  
 
Event 23  Men 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Venesky, Owen                Edinboro            15:22.53        DNF  
 -- McConnell, Tim               Edinboro            15:10.00        DNF  
 -- Stevens, Dylan               Edinboro            14:59.20        DNF  
 -- Eckel, Bart                  Edinboro            15:18.00        DNF  
 -- Link, Matt                   Edinboro            15:00.00        DNF  
 -- Kempney, Logan               Edinboro            15:02.17        DNF  
 -- Martykiewicz, Elliot         Edinboro            15:03.10        DNF  
 
Event 26  Women High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roldan, Linda                Slippery Roc           1.65m      1.63m   10   
  2 Burns, Brook                 Washington a           1.53m      1.53m    8   
  3 Wren, Amelia                 Slippery Roc           1.57m      1.48m    4   
  3 Price, Emily                 Slippery Roc                      1.48m    4   
  3 Narkevic, Elizabeth          Edinboro               1.54m      1.48m    4   
  3 Kassab, Paige                Slippery Roc           1.60m      1.48m    4   
  3 Oberg, Erin                  Washington a                      1.48m    4   
  8 Catone, Tara                 Slippery Roc           1.40m      1.33m    1   
 -- Spina, Mara                  Washington a                         NH  
 
Event 27  Men High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Santoyo, Victor              Slippery Roc           2.00m      1.83m    9   
  1 Wert, Brady                  Unatached                         1.83m    9   
  3 Drozdowski, John             Slippery Roc           1.85m      1.73m    5   
  3 Tarr, Lucas                  Washington a                      1.73m    5   
  3 Reimond, John                Slippery Roc           1.85m      1.73m    5   
  6 Zigler, Nate                 Unatached                         1.68m    3   
 
Event 28  Women Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kalsey, Marissa              Westminster            3.83m      3.97m   10   
  2 Cain, Julia                  Slippery Roc           3.81m      3.81m    8   
  3 Clark, Kaitlyn               Slippery Roc           3.66m      3.68m    6   
  4 Schroeder, Angela            Slippery Roc           3.65m      3.55m    5   
  5 Schubert, Emily              Slippery Roc           3.40m      3.25m    3   
  5 Hill, Keriann                Slippery Roc           3.10m      3.25m    3   
  5 Majors, Brittany             Westminster            3.10m      3.25m    3   
  8 Vaughn, Emily                Slippery Roc           3.20m      2.95m    0.33
  8 Kelly, Monica                Slippery Roc           2.80m      2.95m    0.33
  8 Lee, Laura                   Washington a                      2.95m    0.33
 11 Domoff, Leah                 Westminster            2.91m      2.80m  
 -- DeBonis, Danielle            Washington a           3.10m         NH  
 -- Danylko, Olivia              Slippery Roc           2.80m         NH  
 -- Rago, Maria                  Slippery Roc           2.80m         NH  
 -- Dutka, Amy                   Edinboro               3.05m         NH  
 
Event 29  Men Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Daugherty, Cameron           Slippery Roc           5.20m      5.19m   10   
  2 Neal, Wojo                   Unatached                         4.90m    8   
  3 Colagrande, Cody             Slippery Roc           4.57m      4.60m    5.50
  3 Saylor, Mark                 Westminster            4.65m      4.60m    5.50
  5 Shiverdecher, Michael        Slippery Roc           4.69m      4.45m    3.50
  5 Reed, Kieffer                Slippery Roc           4.57m      4.45m    3.50
  7 Turner, Nick                 Edinboro               4.48m      4.30m    1.50
  7 Brannen, Andrew              Westminster            4.10m      4.30m    1.50
  9 Lovano, Andrew               Slippery Roc           4.26m      4.15m  
 10 Fuller, Austin               Westminster            4.19m      3.85m  
 10 Caldwell, Dave               Unatached                         3.85m  
 10 Cosica, Drew                 Unatached                         3.85m  
 10 Merida, Alexander            Slippery Roc           3.96m      3.85m  
 -- Camody, Ryan                 Slippery Roc           4.67m         NH  
 -- Piserchio, John              Slippery Roc           4.34m         NH  
 -- Rakowski, Joey               Slippery Roc           4.34m         NH  
 
Event 30  Women Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Dietrich, Brianne            Edinboro               5.50m      5.63m   NWI  10   
  2 Naugle, Bethany              Clarion                4.80m      5.04m   NWI   8   
  3 Kassab, Paige                Slippery Roc           5.20m      4.77m   NWI   6   
  4 Eason, Breana                Edinboro               4.80m      4.43m   NWI   5   
 
Event 31  Men Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gray, Greg                   Unatached                         6.74m   NWI  10   
  2 Santoyo, Victor              Slippery Roc           6.50m      6.65m   NWI   8   
  3 Kosciuszko, Anthony          Slippery Roc           6.50m      6.27m   NWI   6   
  4 Wert, Brady                  Unatached                         5.97m   NWI   5   
  5 Todd, John                   Slippery Roc           5.10m      5.59m   NWI   3.50
  5 Reimond, John                Slippery Roc           5.80m      5.59m   NWI   3.50
  7 Harper, William              Slippery Roc                      5.45m   NWI   2   
 
Event 32  Women Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Soul, Bronte                 Slippery Roc                     10.79m   2.6  10   
  2 Madawala, Dilshani           Slippery Roc                     10.24m   2.5   8   
 
Event 34  Women Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rapp, Rebecca                Waynesburg            36.54m     35.44m   10   
  2 Cress, Allyson               Clarion               39.56m     35.23m    8   
  3 Northcott, Breana            Slippery Roc          35.06m     35.10m    6   
  4 Straub, Harley               Washington a          33.96m     34.76m    5   
  5 Brown, Michelle              Clarion               32.32m     34.04m    4   
  6 Virag, Monika                Washington a          34.06m     32.03m    3   
  7 Nesby, Lexus                 Edinboro              33.18m     31.57m    2   
  8 Barrett, Heather             Clarion               31.92m     30.10m    1   
  9 McCool, Amanda               Slippery Roc          30.35m     28.36m  
 
Event 35  Men Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reinhardt, David             Slippery Roc          44.92m     45.80m   10   
  2 Wisneski, Zachary            Slippery Roc          44.90m     44.37m    8   
  3 Martin, Billy                Slippery Roc          42.45m     41.97m    6   
  4 Lamosek, Tony                Waynesburg            44.04m     41.76m    5   
  5 Greenslade, Andrew           Slippery Roc                     41.75m    4   
  6 Garuccio, Nick               Slippery Roc          41.55m     41.63m    3   
  7 Toms, Kyle                   Slippery Roc          43.16m     41.41m    2   
  8 Hildreth, Michael            Washington a          37.14m     38.81m    1   
  9 Weeda, Chris                 Westminster           39.23m     38.71m  
 10 Kelly, Joseph                Slippery Roc          39.90m     36.50m  
 11 Fiorentino, Nick             Westminster           34.96m     31.73m  
 12 Zigler, Nathan               Slippery Roc                     28.51m  
 
Event 36  Women Hammer Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McCool, Amanda               Slippery Roc          46.10m     45.35m   10   
  2 Christiansen, Brittany       Slippery Roc          49.77m     44.29m    8   
  3 Cook, Meagan                 Big Ol Throw                     43.83m    6   
  4 Carrow, Cassie               Big Ol Throw                     40.46m    5   
  5 Northcott, Breana            Slippery Roc          39.09m     39.74m    4   
  6 Shotts, Jessica              Clarion               31.78m     37.68m    3   
  7 Cress, Allyson               Clarion               35.67m     34.61m    2   
  8 Buccilli, Marissa            Slippery Roc          37.47m     32.80m    1   
  9 Sankey, Tayler               Slippery Roc          25.43m     32.30m  
 -- Hubble, Allyson              Slippery Roc          45.27m       FOUL  
 
Event 37  Men Hammer Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kelly, Joseph                Slippery Roc          52.07m     49.67m   10   
  2 Toms, Kyle                   Slippery Roc          48.26m     47.59m    8   
  3 Reinhardt, David             Slippery Roc          50.16m     47.32m    6   
  4 Turk, Nick                   Slippery Roc          47.03m     47.08m    5   
  5 Skinner, Devin               Slippery Roc          45.72m     45.59m    4   
  6 Martin, Billy                Slippery Roc          45.64m     44.95m    3   
  7 Galloway, Jerrod             Slippery Roc          42.25m     44.62m    2   
  8 Garuccio, Nick               Slippery Roc          40.60m     44.16m    1   
  9 Wisneski, Zachary            Slippery Roc          42.55m     42.35m  
 10 Moffett, Danny               Slippery Roc          38.39m     37.18m  
 -- Miller, Trevor               Slippery Roc          48.62m       FOUL  
 
Event 38  Women Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arnold, Alexandra            Slippery Roc          46.00m     41.69m   10   
  2 Sowers, Megan                Waynesburg            40.97m     41.22m    8   
  3 Taylor, Samantha             Slippery Roc          44.20m     40.89m    6   
  4 Goth, Kim                    Slippery Roc          41.00m     37.93m    5   
  5 Parisi, Courtney             Edinboro              36.76m     36.83m    4   
  6 Catone, Tara                 Slippery Roc          35.00m     36.04m    3   
  7 Kashey, Shay                 Thiel                            33.70m    2   
  8 Brown, Michelle              Clarion               27.45m     29.73m    1   
  9 Loughner, Sarah              Clarion               28.87m     29.01m  
 10 Barrett, Heather             Clarion               23.33m     25.75m  
 11 Vitous, Jessica              Clarion               23.57m     24.42m  
 12 Beichner, Kelsey             Clarion               22.91m     22.06m  
 
Event 39  Men Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gregg, Ben                   Bethany (W.V                     57.60m   10   
  2 Carr, Derek                  Slippery Roc          55.00m     57.57m    8   
  3 Knight, Max                  Slippery Roc          55.00m     55.92m    6   
  4 Janicki, Anthony             Waynesburg            59.93m     55.57m    5   
  5 Fischer, Eric                Slippery Roc          56.00m     54.85m    4   
  6 Casagrande, Chris            Washington a                     51.91m    3   
  7 Schubert, Travis             Waynesburg            52.72m     51.89m    2   
  8 Fiorentino, Nick             Westminster           50.97m     51.83m    1   
  9 Morrow, Jonathan             Unatached             54.92m     51.82m  
 10 Todd, John                   Slippery Roc          45.00m     45.44m  
 
Event 40  Women Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cress, Allyson               Clarion               12.30m     12.21m   10   
  2 Hubble, Allyson              Slippery Roc          11.27m     11.60m    8   
  3 Straub, Harley               Washington a          11.69m    J11.60m    6   
  4 Christiansen, Brittany       Slippery Roc          11.00m     11.16m    5   
  5 Parisi, Courtney             Edinboro              11.90m     11.15m    4   
  6 Barrett, Heather             Clarion               10.66m     10.47m    3   
  7 Northcott, Breana            Slippery Roc          11.19m     10.44m    2   
  8 Virag, Monika                Washington a          10.20m      9.75m    1   
  9 Dietrich, Brianne            Edinboro              10.00m      9.30m  
 10 Sankey, Tayler               Slippery Roc           9.23m      9.25m  
 11 Koontz, Kaitlyn              Edinboro               8.68m      9.05m  
 12 Brown, Michelle              Clarion                9.45m      8.85m  
 13 Buccilli, Marissa            Slippery Roc           9.09m      8.78m  
 14 Vitous, Jessica              Clarion                8.00m      8.76m  
 15 McCool, Amanda               Slippery Roc                      8.60m  
 
Event 41  Men Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Toms, Kyle                   Slippery Roc          16.36m     15.91m   10   
  2 Miller, Trevor               Slippery Roc          14.93m     14.90m    8   
  3 Reinhardt, David             Slippery Roc          14.70m    J14.90m    6   
  4 Galloway, Jerrod             Slippery Roc          14.42m     14.69m    5   
  5 Turk, Nick                   Slippery Roc          13.04m     13.40m    4   
  6 Schubert, Travis             Waynesburg            13.72m     13.36m    3   
  7 Wisneski, Zachary            Slippery Roc          12.99m     13.30m    2   
  8 Frawley, Jason               Westminster           14.23m     13.21m    1   
  9 Hildreth, Michael            Washington a          12.20m     13.08m  
 10 Fiorentino, Nick             Westminster           12.96m     12.64m  
 11 Skinner, Devin               Slippery Roc          11.75m     11.76m  
 12 Garuccio, Nick               Slippery Roc          11.99m     11.49m  
 -- Moffett, Danny               Slippery Roc          11.06m       FOUL