Licensed to Washington & Jefferson College
                                        Hy-Tek's Meet Manager 2/2/2013 06:05 PM
                       Wheeling Jesuit at W&J - 2/2/2013                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Washington & Jefferson College-AM  'A'        1:54.98    1:57.04   11  
     1) Lima, Charlotte L 19            2) Andrews, Jami L 21             
     3) Levenson, Zoe Y 20              4) Sweitzer, Jessica E 19         
       30.76  1:03.90  1:31.76  1:57.04                                    
  2 1-2 Wheeling Jesuit University-AM  'A'            1:52.65    1:58.56    4  
     1) Carpenetti, Paige E 20          2) Kidd, Lydia A 20               
     3) Anderson, Alexis M 18           4) Susteric, Taylor 19            
       30.04  1:03.84  1:31.99  1:58.56                                    
  3 1-3 Washington & Jefferson College-AM  'B'             NT    2:00.30    2  
     1) O'Connor, Rosemarie 20          2) Wummer, Margot G 20            
     3) Martinez, Alexandra N 19        4) Supp, Jenna 20                 
       30.57  1:05.35  1:34.00  2:00.30                                    
  4 1-4 Washington & Jefferson College-AM  'C'             NT   x2:12.47  
     1) Cullen, Emily M 19              2) Adams, Lauren M 20             
     3) Clauss, Rachel E 19             4) Synan, Hallie E 18             
       34.79  1:16.56  1:45.07  2:12.47                                    
  5 1-5 Wheeling Jesuit University-AM  'B'                 NT    2:13.95  
     1) DiCola, Kati R 20               2) Rullo, Kelci D 21              
     3) Millett, Colleen P 19           4) Hall, Victoria 18              
       32.58  1:11.96  1:44.20  2:13.95                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Wheeling Jesuit University-AM  'A'            1:37.42    1:37.73   11  
     1) Skrzypczak, Jakub 20            2) Strauss, Jandre 19             
     3) Chadowski, Patrick J 22         4) Smith, Thomas P 21             
       25.78    52.63  1:16.50  1:37.73                                    
  2 1-2 Wheeling Jesuit University-AM  'B'                 NT    1:42.20    4  
     1) Fructuozo, Henrique 21          2) Risse, William P 21            
     3) Pietz, Eric A 19                4) Scharf, Peter J 20             
       27.25    55.31  1:20.11  1:42.20                                    
  3 1-3 Washington & Jefferson College-AM  'A'        1:42.09    1:43.01    2  
     1) Weiland, Joey 22                2) Dunigan, Kevin J 18            
     3) O'Toole, Pat R 22               4) Gill, Nicholas 18              
       26.83    55.15  1:20.52  1:43.01                                    
  4 1-4 Wheeling Jesuit University-AM  'C'                 NT   x1:49.13  
     1) Allen, Taylor D 22              2) Truchan, Jesse J 20            
     3) Totherow, Jacob A 23            4) Talley, Shane W 18             
       28.27    58.97  1:24.81  1:49.13                                    
 
Event 3  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Gipson, Vanessa L     18 WJU-AM              18:25.42   18:31.86    9  
       30.71  1:04.04  1:37.21  2:10.55  2:43.93  3:17.56  3:51.14  4:24.74
     4:58.17  5:31.84  6:05.39  6:39.14  7:13.15  7:46.75  8:20.54  8:54.45
     9:28.10 10:02.00 10:35.59 11:09.33 11:43.48 12:17.73 12:52.25 13:26.42
    14:00.82 14:35.08 15:09.31 15:43.38 16:17.93 16:51.66 17:25.22 17:58.78
    18:31.86
  2 1-2 Diaz, Bella X         20 W&J-AM              19:12.94   19:24.11    4  
       31.25  1:04.78  1:38.55  2:12.56  2:47.23  3:22.22  3:57.58  4:32.23
     5:07.18  5:42.25  6:17.80  6:53.26  7:28.83  8:03.93  8:39.73  9:14.94
     9:50.65 10:26.88 11:02.50 11:37.93 12:13.52 12:49.01 13:24.80 14:00.92
    14:37.00 15:12.73 15:48.98 16:25.21 17:01.11 17:37.27 18:13.02 18:48.37
    19:24.11
  3 1-3 Peters, Sarah C       19 WJU-AM              19:31.55   19:32.57    3  
       31.63  1:06.58  1:42.01  2:17.08  2:52.35  3:28.22  4:03.42  4:38.70
     5:14.17  5:49.66  6:25.28  7:00.80  7:36.64  8:12.30  8:48.35  9:24.24
    10:00.38 10:36.35 11:12.24 11:48.38 12:24.50 13:00.60 13:36.56 14:12.10
    14:48.33 15:24.26 15:59.86 16:35.99 17:11.79 17:47.85 18:23.51 18:58.94
    19:32.57
  4 1-4 Millett, Colleen P    19 WJU-AM              19:05.26   19:33.94    2  
       32.29  1:05.88  1:39.64  2:13.50  2:47.53  3:21.85  3:56.72  4:31.49
     5:06.86  5:42.44  6:18.13  6:53.90  7:29.82  8:05.83  8:41.72  9:17.69
     9:53.61 10:29.50 11:05.60 11:42.11 12:18.22 12:54.71 13:31.01 14:07.66
    14:44.04 15:20.61 15:57.13 16:33.65 17:10.47 17:46.82 18:23.14 18:58.82
    19:33.94
  5 1-5 Miller, Amber L       18 W&J-AM              20:07.28   19:44.42    1  
       31.50  1:06.19  1:41.48  2:16.55  2:51.91  3:27.32  4:02.86  4:38.60
     5:14.31  5:50.29  6:26.26  7:02.47  7:38.54  8:14.90  8:51.21  9:28.11
    10:04.34 10:40.85 11:17.53 11:54.86 12:31.31 13:07.33 13:43.39 14:19.64
    14:56.59 15:32.65 16:08.80 16:45.44 17:21.94 17:58.48 18:34.94 19:10.40
    19:44.42
  6 1-6 Boldt, Sara E         19 W&J-AM              18:52.88   20:17.57  
       32.22  1:06.94  1:43.25  2:19.81  2:56.40  3:33.44  4:10.62  4:47.86
     5:24.85  6:01.72  6:38.95  7:16.00  7:53.54  8:30.89  9:08.37  9:45.54
    10:23.02 11:00.07 11:37.08 12:14.27 12:51.14 13:28.38 14:05.56 14:43.13
    15:20.38 15:56.56 16:33.64 17:10.84 17:49.16 18:26.96 19:04.76 19:41.68
    20:17.57
 
Event 4  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Mancini, Ben A        19 W&J-AM              17:58.19   17:37.05    9  
       27.31    57.34  1:28.34  1:59.80  2:31.36  3:03.25  3:35.16  4:07.45
     4:39.73  5:11.87  5:43.92  6:16.40  6:48.99  7:21.53  7:54.19  8:26.89
     8:59.67  9:32.09 10:04.67 10:37.52 11:10.04 11:43.03 12:15.81 12:48.25
    13:20.67 13:53.65 14:27.08 15:00.42 15:32.81 16:04.72 16:36.94 17:08.19
    17:37.05
  2 1-2 Meyers, Jake A        20 W&J-AM              18:21.36   18:24.93    4  
       26.68    57.09  1:28.21  2:00.50  2:33.03  3:06.26  3:39.82  4:13.68
     4:47.57  5:21.79  5:55.85  6:30.27  7:04.42  7:38.30  8:12.76  8:47.17
     9:21.84  9:56.70 10:31.11 11:05.77 11:39.65 12:14.19 12:48.52 13:23.24
    13:57.87 14:31.95 15:06.00 15:39.96 16:14.14 16:48.60 17:22.56 17:54.60
    18:24.93
  3 1-3 Clark, Justin F       19 W&J-AM              20:44.27   19:32.88    3  
       29.94  1:02.66  1:36.55  2:10.87  2:45.39  3:19.95  3:55.11  4:30.89
     5:06.60  5:42.30  6:18.23  6:54.26  7:29.99  8:05.97  8:41.94  9:18.10
     9:54.50 10:30.91 11:07.11 11:43.39 12:19.33 12:55.07 13:31.54 14:07.63
    14:44.02 15:20.68 15:57.39 16:33.96 17:09.86 17:45.72 18:22.24 18:59.11
    19:32.88
  4 1-4 DePalma, Dominic A    22 WJU-AM              19:39.87   19:49.51    2  
       29.60  1:02.74  1:37.14  2:12.35  2:48.11  3:24.39  4:00.60  4:37.11
     5:13.88  5:50.40  6:26.96  7:03.74  7:40.54  8:17.26  8:54.23  9:31.00
    10:08.14 10:45.46 11:21.84 11:58.25 12:35.07 13:11.77 13:48.40 14:24.96
    15:01.49 15:38.16 16:14.42 16:50.61 17:27.21 18:03.43 18:39.04 19:14.44
    19:49.51
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sweitzer, Jessica E   19 W&J-AM               1:58.06    1:59.29    9  
       27.61    57.14  1:27.89  1:59.29                                    
  2 1-2 Ebbert, Meghan K      20 WJU-AM               2:00.17    1:59.96    4  
       28.25    58.40  1:29.36  1:59.96                                    
  3 1-3 Matuszewski, Jenny A  19 W&J-AM               2:04.49    2:05.08    3  
       28.69  1:00.01  1:32.57  2:05.08                                    
  4 1-4 Ulisse, Taylor N      19 WJU-AM               2:06.57    2:09.09    2  
  5 1-5 Synan, Hallie E       18 W&J-AM               2:10.40    2:09.71    1  
       30.14  1:02.88  1:36.74  2:09.71                                    
  6 1-6 Hall, Victoria        18 WJU-AM               2:28.61    2:26.84  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Squeglia, Anthony D   19 W&J-AM               1:52.05    1:50.58    9  
       26.28    54.57  1:22.84  1:50.58                                    
  2 1-2 Walker, Evan J        21 WJU-AM               1:47.73    1:51.69    4  
       26.45    55.41  1:24.02  1:51.69                                    
  3 1-3 Plichta, Jake B       19 WJU-AM               1:53.74    1:53.60    3  
       26.75    56.12  1:25.46  1:53.60                                    
  4 1-4 Mueller, Phillip I    19 WJU-AM               1:49.73    1:53.70    2  
       25.91    54.80  1:24.24  1:53.70                                    
  5 1-5 O'Toole, Pat R        22 W&J-AM               1:51.94    1:54.78    1  
       26.72    56.06  1:25.38  1:54.78                                    
  6 1-6 Williams, Nick B      18 W&J-AM               2:09.10    2:10.36  
       29.12  1:01.07  1:35.33  2:10.36                                    
 
Event 7  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Carpenetti, Paige E   20 WJU-AM                 29.52      29.73    9  
  2 1-2 Lima, Charlotte L     19 W&J-AM                 29.18      30.63    4  
  3 1-3 O'Connor, Rosemarie   20 W&J-AM                 29.33      30.75    3  
  4 1-4 Westly, Nicole C      22 W&J-AM                 31.04      31.51    2  
  5 1-5 Ulisse, Taylor N      19 WJU-AM                 31.71      32.99    1  
  6 1-6 Atchinson, Kelcey B   19 WJU-AM                    NT      33.78  
 
Event 8  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Skrzypczak, Jakub     20 WJU-AM                    NT      25.73    9  
  2 1-2 Weiland, Joey         22 W&J-AM                 26.20      26.51    4  
  3 1-3 Magdic, Mike J        20 W&J-AM                 27.19      27.48    3  
  4 1-4 Allen, Taylor D       22 WJU-AM                 27.61      27.98    2  
  5 1-5 Talley, Shane W       18 WJU-AM                 27.48      28.32    1  
  6 1-6 Nappi, Ross K         19 W&J-AM                 28.75      29.39  
 
Event 9  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Andrews, Jami L       21 W&J-AM                    NT      33.62    9  
  2 1-2 Kidd, Lydia A         20 WJU-AM                 33.88      34.27    4  
  3 1-3 Wummer, Margot G      20 W&J-AM                 34.22      34.57    3  
  4 1-4 Murphy, Rachel C      18 W&J-AM                 35.74      35.52    2  
  5 1-5 Rullo, Kelci D        21 WJU-AM                    NT      40.68    1  
 
Event 10  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Risse, William P      21 WJU-AM                 28.91      28.95    9  
  2 1-2 Dunigan, Kevin J      18 W&J-AM                    NT      29.19    4  
  3 1-3 Laman, Ulysses        19 W&J-AM                 29.91      29.75    3  
  4 1-4 Truchan, Jesse J      20 WJU-AM                 30.03      30.65    2  
  5 1-5 Mohn, Mike M          18 W&J-AM                 30.96      31.18    1  
  6 1-6 Whitehurst, Matthew   19 WJU-AM                    NT      31.53  
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Anderson, Alexis M    18 WJU-AM               1:01.16    1:01.78    9  
       29.20  1:01.78                                                      
  2 1-2 Levenson, Zoe Y       20 W&J-AM               1:01.58    1:01.82    4  
       29.37  1:01.82                                                      
  3 1-3 Martinez, Alexandra   19 W&J-AM               1:03.30    1:05.92    3  
       30.80  1:05.92                                                      
  4 1-4 Miller, Amber L       18 W&J-AM               1:05.84    1:06.67    2  
       31.13  1:06.67                                                      
  5 1-5 Millett, Colleen P    19 WJU-AM               1:05.82    1:13.64    1  
       34.33  1:13.64                                                      
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Smith, Thomas P       21 WJU-AM                    NT      55.51    9  
       25.47    55.51                                                      
  2 1-2 Pietz, Eric A         19 WJU-AM                 54.77      55.59    4  
       26.13    55.59                                                      
  3 1-3 O'Toole, Pat R        22 W&J-AM                 55.60      56.87    3  
       26.70    56.87                                                      
  4 1-4 Johnson, Michael G    21 W&J-AM                 59.85      58.29    2  
       28.00    58.29                                                      
  5 1-5 Totherow, Jacob A     23 WJU-AM                 56.79      58.67    1  
       27.29    58.67                                                      
 -- 1- DePalma, Dominic A     22 WJU-AM                    NT   X1:06.58  
       30.36  1:06.58                                                      
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sweitzer, Jessica E   19 W&J-AM                 25.30      25.90    9  
  2 1-2 Supp, Jenna           20 W&J-AM                    NT      26.66    4  
  3 1-3 Susteric, Taylor      19 WJU-AM                 26.90      26.98    3  
  4 1-4 Golling, Emily F      18 W&J-AM                 26.82      27.21    2  
  5 1-5 Gipson, Vanessa L     18 WJU-AM                 27.74      28.45    1  
  6 1-6 Atchinson, Kelcey B   19 WJU-AM                 27.49      28.70  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Chadowski, Patrick J  22 WJU-AM                    NT      21.99    9  
  2 1-2 Scharf, Peter J       20 WJU-AM                 22.31      23.05    4  
  3 1-3 Gill, Nicholas        18 W&J-AM                 22.81      23.24    3  
  4 1-4 McGrath, Ben C        19 W&J-AM                 22.88      23.59    2  
  5 1-5 Risse, William P      21 WJU-AM                 22.68      23.82    1  
  6 1-6 Picozzi, Anthony      19 W&J-AM                 23.51      23.86  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- 1- Suder, Jennifer        20 W&J-AM                238.65    X210.25  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- 1- Szott, John            22 W&J-AM                247.15    X236.25  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sweitzer, Jessica E   19 W&J-AM                 53.93      55.65    9  
       27.01    55.65                                                      
  2 1-2 Ebbert, Meghan K      20 WJU-AM                 56.73      57.02    4  
       27.72    57.02                                                      
  3 1-3 Golling, Emily F      18 W&J-AM                 58.89      59.03    3  
       28.26    59.03                                                      
  4 1-4 Susteric, Taylor      19 WJU-AM                 59.39      59.30    2  
       29.05    59.30                                                      
  5 1-5 Levenson, Zoe Y       20 W&J-AM                 58.13      59.40    1  
       29.17    59.40                                                      
  6 1-6 Peters, Sarah C       19 WJU-AM                 59.46    1:01.78  
       29.75  1:01.78                                                      
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Strauss, Jandre       19 WJU-AM                 50.90      48.78    9  
       23.34    48.78                                                      
  2 1-2 Meyers, Jake A        20 W&J-AM                 51.57      52.05    4  
       24.68    52.05                                                      
  3 1-3 Whitehurst, Matthew   19 WJU-AM                 52.67      52.97    3  
       25.55    52.97                                                      
  4 1-4 Johnson, Michael G    21 W&J-AM                 52.52      53.57    2  
       26.38    53.57                                                      
  5 1-5 Munster, Chris T      19 WJU-AM                 54.63      53.87    1  
       25.91    53.87                                                      
  6 1-6 McGrath, Ben C        19 W&J-AM                 50.66      54.06  
       26.00    54.06                                                      
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Carpenetti, Paige E   20 WJU-AM               1:01.25    1:03.09    9  
       30.92  1:03.09                                                      
  2 1-2 Lima, Charlotte L     19 W&J-AM               1:02.87    1:05.23    4  
       32.05  1:05.23                                                      
  3 1-3 O'Connor, Rosemarie   20 W&J-AM               1:02.73    1:05.39    3  
       31.82  1:05.39                                                      
  4 1-4 Westly, Nicole C      22 W&J-AM               1:05.80    1:06.53    2  
       32.58  1:06.53                                                      
  5 1-5 Ulisse, Taylor N      19 WJU-AM               1:05.01    1:07.68    1  
       33.07  1:07.68                                                      
  6 1-6 DiCola, Kati R        20 WJU-AM               1:07.65    1:10.06  
       33.98  1:10.06                                                      
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Skrzypczak, Jakub     20 WJU-AM                 54.24      54.90    9  
       27.17    54.90                                                      
  2 1-2 Weiland, Joey         22 W&J-AM                 56.40      57.85    4  
       29.08    57.85                                                      
  3 1-3 Magdic, Mike J        20 W&J-AM                 56.55      58.32    3  
       28.57    58.32                                                      
  4 1-4 Pietz, Eric A         19 WJU-AM                 57.42      58.59    2  
       28.96    58.59                                                      
  5 1-5 Allen, Taylor D       22 WJU-AM                 58.66    1:00.29    1  
       28.93  1:00.29                                                      
  6 1-6 Clark, Justin F       19 W&J-AM               1:06.28    1:05.25  
       31.96  1:05.25                                                      
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Ebbert, Meghan K      20 WJU-AM               1:08.00    1:10.19    9  
       33.33  1:10.19                                                      
  2 1-2 Andrews, Jami L       21 W&J-AM               1:12.69    1:12.00    4  
       33.97  1:12.00                                                      
  3 1-3 Wummer, Margot G      20 W&J-AM               1:13.84    1:15.89    3  
       34.97  1:15.89                                                      
  4 1-4 Murphy, Rachel C      18 W&J-AM               1:15.19    1:18.07    2  
       36.73  1:18.07                                                      
  5 1-5 Rullo, Kelci D        21 WJU-AM               1:23.91    1:29.70    1  
       41.73  1:29.70                                                      
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Chadowski, Patrick J  22 WJU-AM               1:00.04    1:00.50    9  
       28.72  1:00.50                                                      
  2 1-2 Risse, William P      21 WJU-AM                 58.90    1:04.99    4  
       30.02  1:04.99                                                      
  3 1-3 Dunigan, Kevin J      18 W&J-AM               1:04.78    1:06.04    3  
       30.56  1:06.04                                                      
  4 1-4 Laman, Ulysses        19 W&J-AM               1:04.11    1:08.20    2  
       30.89  1:08.20                                                      
  5 1-5 Truchan, Jesse J      20 WJU-AM               1:04.80    1:09.03    1  
       32.06  1:09.03                                                      
  6 1-6 Nappi, Ross K         19 W&J-AM               1:06.68    1:09.56  
       32.40  1:09.56                                                      
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Gipson, Vanessa L     18 WJU-AM               5:20.47    5:34.99    9  
       30.64  1:04.34  1:38.03  2:11.66  2:45.41  3:19.41  3:53.12  4:26.95
     5:00.88  5:34.99                                                      
  2 1-2 Matuszewski, Jenny A  19 W&J-AM               5:37.99    5:38.46    4  
       30.19  1:03.81  1:38.02  2:12.69  2:46.92  3:21.04  3:55.49  4:30.12
     5:05.06  5:38.46                                                      
  3 1-3 Peters, Sarah C       19 WJU-AM               5:37.13    5:43.93    3  
       31.95  1:05.86  1:40.11  2:14.92  2:50.20  3:25.34  4:00.42  4:35.38
     5:10.09  5:43.93                                                      
  4 1-4 Miller, Amber L       18 W&J-AM               5:42.62    5:45.77    2  
       31.18  1:05.64  1:40.42  2:15.86  2:51.70  3:26.98  4:02.18  4:37.17
     5:12.19  5:45.77                                                      
  5 1-5 Boldt, Sara E         19 W&J-AM               5:27.58    5:52.63    1  
       31.67  1:05.63  1:40.15  2:15.27  2:50.74  3:26.49  4:03.23  4:39.64
     5:16.77  5:52.63                                                      
  6 1-6 DiCola, Kati R        20 WJU-AM               5:52.44    6:21.76  
       34.15  1:12.10  1:50.41  2:28.95  3:07.70  3:46.79  4:25.99  5:05.02
     5:44.22  6:21.76                                                      
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Plichta, Jake B       19 WJU-AM               5:03.42    5:05.66    9  
       27.46    57.71  1:28.82  2:00.13  2:31.73  3:03.15  3:34.34  4:05.13
     4:35.76  5:05.66                                                      
  2 1-2 Mancini, Ben A        19 W&J-AM               5:06.57    5:08.60    4  
       27.36    57.74  1:29.56  2:01.41  2:33.28  3:04.64  3:35.68  4:06.86
     4:38.02  5:08.60                                                      
  3 1-3 Squeglia, Anthony D   19 W&J-AM               5:13.49    5:12.66    3  
       27.86    58.34  1:29.57  2:01.76  2:34.00  3:06.23  3:38.42  4:10.02
     4:41.57  5:12.66                                                      
  4 1-4 Munster, Chris T      19 WJU-AM               4:57.24    5:13.85    2  
       27.76    58.48  1:30.09  2:01.98  2:33.87  3:05.86  3:37.82  4:09.87
     4:42.08  5:13.85                                                      
  5 1-5 Meyers, Jake A        20 W&J-AM               5:06.45    5:22.27    1  
       26.93    57.02  1:27.91  2:00.01  2:32.67  3:06.14  3:39.89  4:14.03
     4:48.49  5:22.27                                                      
 
Event 25  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Anderson, Alexis M    18 WJU-AM                    NT      28.23    9  
  2 1-2 Levenson, Zoe Y       20 W&J-AM                 29.02      28.27    4  
  3 1-3 Westly, Nicole C      22 W&J-AM                    NT      29.07    3  
  4 1-4 Martinez, Alexandra   19 W&J-AM                 29.11      30.57    2  
  5 1-5 Millett, Colleen P    19 WJU-AM                 31.28      32.68    1  
  6 1-6 Atchinson, Kelcey B   19 WJU-AM                 32.57      34.86  
 
Event 26  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Chadowski, Patrick J  22 WJU-AM                    NT      24.23    9  
  2 1-2 Johnson, Michael G    21 W&J-AM                    NT      25.72    4  
  3 1-3 Talley, Shane W       18 WJU-AM                 25.26      25.79    3  
  4 1-4 Gill, Nicholas        18 W&J-AM                    NT      26.98    2  
  5 1-5 Magdic, Mike J        20 W&J-AM                    NT      27.36    1  
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- 1- Suder, Jennifer        20 W&J-AM                229.45    X239.85  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- 1- Szott, John            22 W&J-AM                252.45    X235.85  
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Kidd, Lydia A         20 WJU-AM               4:41.47    4:53.59    9  
       31.61  1:07.29  1:46.25  2:24.06  3:05.56  3:47.06  4:20.72  4:53.59
  2 1-2 Anderson, Alexis M    18 WJU-AM                    NT    4:56.50    4  
       30.55  1:05.33  1:43.99  2:22.77  3:06.74  3:51.51  4:25.09  4:56.50
  3 1-3 Andrews, Jami L       21 W&J-AM               5:01.18    4:57.00    3  
       31.48  1:07.84  1:47.08  2:26.15  3:08.14  3:51.16  4:24.89  4:57.00
  4 1-4 Diaz, Bella X         20 W&J-AM               5:11.59    5:10.04    2  
       32.17  1:09.53  1:50.50  2:31.00  3:15.07  4:00.78  4:36.07  5:10.04
 -- 1- Wummer, Margot G       20 W&J-AM               5:07.06         DQ  
       34.22  1:16.07  1:57.07  2:37.26  3:19.39  4:01.68  4:37.47       DQ
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Skrzypczak, Jakub     20 WJU-AM                    NT    4:16.31    9  
       59.39  1:31.60  2:03.29  2:41.20  3:19.36  3:49.38  4:16.31  4:16.31
  2 1-2 Fructuozo, Henrique   21 WJU-AM               4:07.12    4:18.78    4  
       27.35    57.55  1:31.49  2:05.24  3:19.25  3:49.83  4:18.78  4:18.78
  3 1-3 Walker, Evan J        21 WJU-AM               4:14.70    4:27.80    3  
       27.85    59.76  1:34.74  2:08.93  2:48.14  3:27.19  3:57.69  4:27.80
  4 1-4 O'Toole, Pat R        22 W&J-AM               4:28.75    4:31.28    2  
       27.72    59.13  1:34.39  2:09.39  2:48.11  3:27.89  3:59.65  4:31.28
  5 1-5 Dunigan, Kevin J      18 W&J-AM               4:29.45    4:33.99    1  
       27.95  1:00.02  1:36.79  2:13.29  2:51.29  3:30.67  4:02.87  4:33.99
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Wheeling Jesuit University-AM  'A'            1:42.43    1:46.11   11  
     1) Susteric, Taylor 19             2) Carpenetti, Paige E 20         
     3) Kidd, Lydia A 20                4) Ebbert, Meghan K 20            
       27.15    53.07  1:19.93  1:46.11                                    
  2 1-2 Washington & Jefferson College-AM  'A'        1:46.23    1:46.86    4  
     1) Lima, Charlotte L 19            2) Golling, Emily F 18            
     3) Supp, Jenna 20                  4) Matuszewski, Jenny A 19        
       27.54    54.10  1:20.69  1:46.86                                    
  3 1-3 Washington & Jefferson College-AM  'B'             NT    1:49.89    2  
     1) O'Connor, Rosemarie 20          2) Miller, Amber L 18             
     3) Clauss, Rachel E 19             4) Westly, Nicole C 22            
       27.35    54.78  1:22.50  1:49.89                                    
  4 1-4 Wheeling Jesuit University-AM  'B'                 NT    1:52.06  
     1) Peters, Sarah C 19              2) Ulisse, Taylor N 19            
     3) Atchinson, Kelcey B 19          4) Gipson, Vanessa L 18           
       28.78    56.30  1:24.02  1:52.06                                    
  5 1-5 Washington & Jefferson College-AM  'C'             NT   x2:01.23  
     1) Synan, Hallie E 18              2) Cullen, Emily M 19             
     3) Adams, Lauren M 20              4) Norris, Alexandra 19           
       28.06    57.89  1:27.22  2:01.23                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Washington & Jefferson College-AM  'A'        1:30.98    1:31.20   11  
     1) Gill, Nicholas 18               2) Weiland, Joey 22               
     3) Johnson, Michael G 21           4) Magdic, Mike J 20              
       23.44    45.54  1:08.28  1:31.20                                    
  2 1-2 Wheeling Jesuit University-AM  'C'                 NT    1:31.88    4  
     1) Plichta, Jake B 19              2) Strauss, Jandre 19             
     3) Munster, Chris T 19             4) Smith, Thomas P 21             
       22.27    46.63  1:10.58  1:31.88                                    
  3 1-3 Wheeling Jesuit University-AM  'A'            1:26.50    1:32.16    2  
     1) Truchan, Jesse J 20             2) Mueller, Phillip I 19          
     3) Whitehurst, Matthew B 19        4) Scharf, Peter J 20             
       23.71    46.84  1:10.08  1:32.16                                    
  4 1-4 Washington & Jefferson College-AM  'B'             NT    1:34.34  
     1) Meyers, Jake A 20               2) Squeglia, Anthony D 19         
     3) McGrath, Ben C 19               4) Mancini, Ben A 19              
       23.91    47.02  1:10.04  1:34.34                                    
  5 1-5 Washington & Jefferson College-AM  'C'             NT   x1:36.22  
     1) Laman, Ulysses 19               2) Nappi, Ross K 19               
     3) Picozzi, Anthony 19             4) Mohn, Mike M 18                
       24.39    48.67  1:12.23  1:36.22                                    
  6 1-6 Wheeling Jesuit University-AM  'B'                 NT   x1:40.39  
     1) Allen, Taylor D 22              2) Totherow, Jacob A 23           
     3) Talley, Shane W 18              4) DePalma, Dominic A 22          
       24.23    49.07  1:12.72  1:40.39