Licensed to Washington & Jefferson College
                                      Hy-Tek's Meet Manager 11/23/2013 03:29 PM
                       W&J vs Pitt Bradford - 11/23/2013                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Washington & Jefferson College-AM  'A'             NT    1:57.15   11  
     1) Lima, Charlotte L 19            2) Leyens, Emeline 18             
     3) Travers, Laura 18               4) Matuszewski, Jenny A 20        
       30.07  1:03.33  1:31.12  1:57.15                                    
  2 1-2 Washington & Jefferson College-AM  'B'             NT    1:57.46    4  
     1) Murphy, Rachel C 19             2) Wummer, Margot G 21            
     3) Levenson, Zoe Y 21              4) O'Connor, Rosemarie 21         
       30.68  1:03.95  1:31.90  1:57.46                                    
  3 1-3 Univ of Pittsburgh at Bradford-AM  'A'        2:01.95    2:51.95    2  
     1) Crone, Hannah R 21              2) O'Neil, Katharine M 20         
     3) Smith, Aisahah Q 21             4) DeZort, Catherine H 21         
       45.66  1:28.54  2:15.20  2:51.95                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Washington & Jefferson College-AM  'A'             NT    1:43.55   11  
     1) Willison, Nicholas F 18         2) Laman, Ulysses 20              
     3) McGrath, Ben C 20               4) Ratliff, Christopher K 18      
       25.49    55.05  1:20.88  1:43.55                                    
  2 1-2 Washington & Jefferson College-AM  'B'             NT    1:44.35    4  
     1) Magdic, Mike J 20               2) Dunigan, Kevin J 19            
     3) Higgins, Collin D 19            4) Young, Hayden 18               
       27.02    55.86  1:21.42  1:44.35                                    
  3 1-3 Univ of Pittsburgh at Bradford-AM  'A'          57.62    1:46.77    2  
     1) Ozehowski, Tyler J 18           2) Patterson, Matt W 22           
     3) Renwick, Alex J 20              4) Frank, Eric M 18               
       27.92    57.72  1:23.51  1:46.77                                    
  4 1-4 Univ of Pittsburgh at Bradford-AM  'B'             NT    2:14.02  
     1) Koenig, Andrew O 21             2) Bellomo, Travis A 18           
     3) Baughman, Connor J 20           4) Marr, Jelani E 20              
       29.96  1:09.31  1:42.51  2:14.02                                    
 
Event 3  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Prager, Elizabeth M   19 Pitt-Bradford-AM          NT   19:05.34    9  
       31.07  1:05.05  1:39.92  2:15.35  2:50.87  3:26.07  4:01.78  4:37.20
     5:12.19  5:47.42  6:22.13  6:57.08  7:32.45  8:07.57  8:42.50  9:18.02
     9:52.92 10:28.23 11:03.52 11:38.15 12:13.43 12:48.13 13:23.11 13:57.26
    14:32.06 15:07.56 15:42.11 16:16.97 16:51.30 17:26.11 18:00.22 18:34.26
    19:05.34
  2 1-2 Miller, Amber L       19 W&J-AM                    NT   19:55.03    4  
       30.43  1:04.35  1:39.14  2:14.41  2:50.09  3:25.80  4:01.68  4:37.37
     5:13.05  5:49.07  6:25.55  7:02.40  7:39.31  8:16.60  8:53.67  9:30.54
    10:07.06 10:44.43 11:21.02 11:58.07 12:34.59 13:11.30 13:48.08 14:25.07
    15:02.21 15:39.50 16:16.39 16:53.66 17:30.39 18:07.04 18:43.81 19:20.60
    19:55.03
  3 1-3 Nervig, Madi M        18 W&J-AM                    NT   20:41.08    3  
       32.47  1:08.26  1:44.04  2:20.45  2:57.00  3:32.99  4:10.12  4:46.41
     5:23.60  6:00.22  6:36.80  7:14.17  7:51.47  8:28.92  9:06.79  9:45.42
    10:23.55 11:02.12 11:40.01 12:17.93 12:56.25 13:35.26 14:13.80 14:52.44
    15:31.78 16:10.75 16:49.73 17:28.74 18:08.30 18:48.21 19:27.76 20:05.65
    20:41.08
  4 1-4 Mancini, Mariel A     18 W&J-AM                    NT   21:51.71    2  
       33.09  1:09.35  1:46.88  2:24.46  3:02.84  3:41.69  4:21.09  5:00.62
     5:40.41  6:20.26  7:00.56  7:40.77  8:21.51  9:02.20  9:41.59 10:22.07
    11:03.24 11:44.84 12:25.44 13:05.35 13:45.87 14:26.49 15:07.01 15:47.85
    16:28.81 17:09.71 17:50.67 18:31.82 19:12.29 19:52.60 20:33.22 21:12.97
    21:51.71
  5 1-5 Hannold, Jamie M      22 Pitt-Bradford-AM          NT   23:26.80    1  
       37.78  1:20.11  2:02.78  2:44.96  3:28.75  4:12.27  4:56.06  5:39.15
     6:22.64  7:04.33  7:48.40  8:31.64  9:14.53  9:58.15 10:41.76 11:25.46
    12:07.92 12:51.47 13:34.05 14:14.75 14:56.91 15:38.33 16:20.44 17:01.71
    17:43.75 18:26.12 19:09.48 19:53.55 20:36.86 21:19.57 22:03.56 22:46.00
    23:26.80
 -- 1- Diaz, Bella X          20 W&J-AM                    NT  X20:00.89  
       31.95  1:06.37  1:42.68  2:17.86  2:53.39  3:28.49  4:03.54  4:40.00
     5:16.08  5:52.98  6:29.22  7:05.03  7:42.61  8:19.10  8:56.83  9:33.43
    10:08.88 10:47.59 11:24.31 12:01.39 12:37.66 13:14.79 13:51.83 14:28.49
    15:06.89 15:44.41 16:22.11 16:58.70 17:36.17 18:12.34 18:49.97 19:25.42
    20:00.89
 
Event 4  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Mancini, Ben A        20 W&J-AM                    NT   17:47.82    9  
       26.87    56.81  1:28.24  1:59.54  2:31.53  3:03.48  3:35.19  4:07.17
     4:39.45  5:11.80  5:44.50  6:17.37  6:50.04  7:23.14  7:56.41  8:28.97
     9:02.22  9:35.30 10:08.30 10:40.83 11:13.72 11:46.98 12:20.09 12:53.00
    13:25.96 13:59.26 14:32.49 15:05.99 15:39.21 16:12.07 16:44.75 17:16.87
    17:47.82
  2 1-2 Ratliff, Christopher  18 W&J-AM                    NT   18:29.70    4  
       26.96    57.23  1:28.19  1:59.40  2:31.60  3:03.85  3:36.54  4:08.79
     4:41.81  5:15.39  5:48.44  6:22.47  6:56.28  7:30.22  8:04.71  8:38.65
     9:11.27 10:14.95 10:48.59 11:21.98 11:56.61 12:31.19 13:06.45 13:41.23
    14:16.33 14:51.77 15:26.17 16:00.91 16:36.29 17:10.36 17:42.41 18:09.83
    18:29.70
  3 1-3 France, Zack T        18 Pitt-Bradford-AM          NT   18:52.16    3  
       28.56  1:00.75  1:33.76  2:07.31  2:41.62  3:16.24  3:51.18  4:25.22
     4:59.87  5:34.07  6:08.78  6:43.41  7:17.99  7:53.40  8:28.57  9:02.11
     9:36.34 10:11.56 10:46.68 11:21.70 11:57.01 12:32.16 13:07.37 13:42.58
    14:17.74 14:51.37 15:25.41 16:00.96 16:36.61 17:12.07 17:46.15 18:20.44
    18:52.16
  4 1-4 Cox, Matthew T        21 Pitt-Bradford-AM          NT   20:37.72    2  
       32.03  1:07.85  1:44.58  2:21.78  3:00.07  3:37.95  4:16.39  4:55.02
     5:33.85  6:12.21  6:49.68  7:27.64  8:05.58  8:43.82  9:22.40  9:59.43
    10:36.19 11:14.86 11:52.85 12:31.68 13:09.57 13:46.93 14:25.56 15:04.22
    15:39.36 16:18.91 16:57.57 17:36.06 18:13.59 18:52.12 19:28.65 20:03.66
    20:37.72
  5 1-5 Williams, Nick B      19 W&J-AM                    NT   22:40.38    1  
       32.24  1:08.53  1:46.81  2:25.98  3:06.03  3:46.06  4:26.26  5:07.21
     5:48.25  6:29.47  7:10.64  7:51.86  8:33.97  9:15.21  9:56.64 10:37.81
    11:19.36 12:01.05 12:42.87 13:25.20 14:06.97 14:48.93 15:32.03 16:14.05
    16:56.79 17:39.11 18:22.10 19:04.89 19:47.51 20:30.18 21:13.76 21:56.32
    22:40.38
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Travers, Laura        18 W&J-AM                    NT    2:04.74    9  
       28.42    59.68  1:32.21  2:04.74                                    
  2 1-2 Matuszewski, Jenny A  20 W&J-AM                    NT    2:05.90    4  
       29.15  1:00.89  1:33.55  2:05.90                                    
  3 1-3 Synan, Hallie E       19 W&J-AM                    NT    2:12.85    3  
       30.61  1:04.41  1:38.73  2:12.85                                    
  4 1-4 Toth, Wehonna R       19 Pitt-Bradford-AM          NT    2:15.97    2  
       29.46  1:03.23  1:39.09  2:15.97                                    
  5 1-5 Frauen, Lindsay T     21 Pitt-Bradford-AM     2:38.03    2:38.90    1  
       32.85  1:11.62  1:54.28  2:38.90                                    
  6 1-6 Routzahn, Jess H      20 Pitt-Bradford-AM     2:35.66    2:45.53  
       33.93  1:13.61  1:58.96  2:45.53                                    
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Patterson, Matt W     22 Pitt-Bradford-AM     1:49.17    1:51.25    9  
       24.95    52.94  1:21.80  1:51.25                                    
  2 1-2 Magdic, Mike J        20 W&J-AM                    NT    1:51.27    4  
       25.86    53.83  1:22.07  1:51.27                                    
  3 1-3 Squeglia, Anthony D   19 W&J-AM                    NT    1:54.82    3  
       26.14    54.56  1:24.26  1:54.82                                    
  4 1-4 Higgins, Collin D     19 W&J-AM                    NT    1:59.75    2  
       26.96    57.30  1:28.51  1:59.75                                    
  5 1-5 Ozehowski, Tyler J    18 Pitt-Bradford-AM          NT    2:02.08    1  
       26.70    57.19  1:29.52  2:02.08                                    
  6 1-6 Baughman, Connor J    20 Pitt-Bradford-AM     2:44.85    2:37.10  
       32.28  1:09.77  2:37.10  2:37.10                                    
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Levenson, Zoe Y       21 W&J-AM                    NT      26.54    9  
  2 1-2 Lima, Charlotte L     19 W&J-AM                    NT      27.46    4  
  3 1-3 Kovacevic, Alexandra  18 W&J-AM                    NT      30.21    3  
  4 1-4 Belton, Carmen S      19 Pitt-Bradford-AM       31.74      32.13    2  
  5 1-5 DeZort, Catherine H   21 Pitt-Bradford-AM       37.31      37.59    1  
  6 1-6 Crone, Hannah R       21 Pitt-Bradford-AM       38.68      38.02  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Willison, Nicholas F  18 W&J-AM                    NT      22.09    9  
  2 1-2 McGrath, Ben C        20 W&J-AM                    NT      22.69    4  
  3 1-3 Young, Hayden         18 W&J-AM                    NT      22.71    3  
  4 1-4 Bellomo, Travis A     18 Pitt-Bradford-AM       32.06      30.05    2  
  5 1-5 Marr, Jelani E        20 Pitt-Bradford-AM       32.63      31.25    1  
  6 1-6 DeFazio, Sean J       18 Pitt-Bradford-AM          NT      32.45  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Wummer, Margot G      21 W&J-AM                    NT    2:19.86    9  
       30.06  1:06.87  1:46.99  2:19.86                                    
  2 1-2 Murphy, Rachel C      19 W&J-AM                    NT    2:24.06    4  
       32.43  1:07.72  1:50.30  2:24.06                                    
  3 1-3 O'Conner, Ann         18 W&J-AM                    NT    2:26.03    3  
       30.51  1:08.17  1:50.04  2:26.03                                    
  4 1-4 Prager, Elizabeth M   19 Pitt-Bradford-AM          NT    2:28.29    2  
       33.05  1:10.92  1:56.15  2:28.29                                    
  5 1-5 Hannold, Jamie M      22 Pitt-Bradford-AM          NT    3:09.15    1  
       44.27  1:33.91  2:28.25  3:09.15                                    
  6 1-6 O'Neil, Katharine M   20 Pitt-Bradford-AM     3:10.47    3:20.53  
       47.39  1:37.18  2:34.01  3:20.53                                    
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Dunigan, Kevin J      19 W&J-AM                    NT    2:09.91    9  
       27.37  1:02.65  1:39.14  2:09.91                                    
  2 1-2 Spehar, Jon M         18 W&J-AM                    NT    2:13.58    4  
       30.90  1:43.12  2:13.58  2:13.58                                    
  3 1-3 Frank, Eric M         18 Pitt-Bradford-AM          NT    2:16.26    3  
       27.59  1:02.14  1:44.22  2:16.26                                    
  4 1-4 France, Zack T        18 Pitt-Bradford-AM     2:13.22    2:16.27    2  
       30.33  1:06.19  1:46.87  2:16.27                                    
  5 1-5 Nappi, Ross K         20 W&J-AM                    NT    2:17.16    1  
       30.22  1:06.22  1:46.43  2:17.16                                    
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- 1- Arlet, Kassandra       18 W&J-AM                    NT    X145.70  
 -- 1- Patterson, Brittany    18 W&J-AM                    NT    X156.85  
 -- 1- Ashner, Haley          18 W&J-AM                    NT    X191.85  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Vasko, Josh           18 W&J-AM                    NT     219.30    9  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Levenson, Zoe Y       21 W&J-AM                    NT    1:02.06    9  
       28.81  1:02.06                                                      
  2 1-2 Patterson, Brittany   18 W&J-AM                    NT    1:06.51    4  
       31.05  1:06.51                                                      
  3 1-3 Miller, Amber L       19 W&J-AM                    NT    1:06.52    3  
       31.23  1:06.52                                                      
  4 1-4 Smith, Sam N          21 Pitt-Bradford-AM     1:12.12    1:12.34    2  
       33.44  1:12.34                                                      
  5 1-5 Smith, Aisahah Q      21 Pitt-Bradford-AM          NT    1:49.91    1  
       48.95  1:49.91                                                      
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Renwick, Alex J       20 Pitt-Bradford-AM       57.20      56.35    9  
       26.15    56.35                                                      
  2 1-2 McGrath, Ben C        20 W&J-AM                    NT      58.51    4  
       27.01    58.51                                                      
  3 1-3 Hugenberg, Drew J     19 W&J-AM                    NT    1:00.87    3  
       28.36  1:00.87                                                      
  4 1-4 Higgins, Collin D     19 W&J-AM                    NT    1:01.00    2  
       28.15  1:01.00                                                      
  5 1-5 Koenig, Andrew O      21 Pitt-Bradford-AM     1:01.79    1:01.18    1  
       28.81  1:01.18                                                      
  6 1-6 Cox, Matthew T        21 Pitt-Bradford-AM     1:04.95    1:08.29  
       31.54  1:08.29                                                      
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Belton, Carmen S      19 Pitt-Bradford-AM          NT    1:16.85    9  
       35.67  1:16.85                                                      
  2 1-2 Crone, Hannah R       21 Pitt-Bradford-AM     1:31.23    1:27.07    4  
       41.70  1:27.07                                                      
 -- 1- Travers, Laura         18 W&J-AM                    NT     X57.44  
       27.83    57.44                                                      
 -- 1- Leyens, Emeline        18 W&J-AM                    NT     X59.68  
       29.17    59.68                                                      
 -- 1- Cullen, Emily M        20 W&J-AM                    NT   X1:04.94  
       31.41  1:04.94                                                      
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Patterson, Matt W     22 Pitt-Bradford-AM       49.88      50.62    9  
       24.28    50.62                                                      
  2 1-2 Magdic, Mike J        20 W&J-AM                    NT      51.11    4  
       24.38    51.11                                                      
  3 1-3 Young, Hayden         18 W&J-AM                    NT      51.86    3  
       24.79    51.86                                                      
  4 1-4 Picozzi, Anthony      20 W&J-AM                    NT      54.56    2  
       25.90    54.56                                                      
  5 1-5 Baughman, Connor J    20 Pitt-Bradford-AM     1:11.43    1:08.90    1  
       31.93  1:08.90                                                      
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Frauen, Lindsay T     21 Pitt-Bradford-AM          NT    1:16.91    9  
       36.49  1:16.91                                                      
  2 1-2 DeZort, Catherine H   21 Pitt-Bradford-AM     1:35.56    1:35.10    4  
       46.56  1:35.10                                                      
 -- 1- O'Connor, Rosemarie    21 W&J-AM                    NT   X1:03.88  
       30.88  1:03.88                                                      
 -- 1- Lima, Charlotte L      19 W&J-AM                    NT   X1:04.55  
       31.62  1:04.55                                                      
 -- 1- Murphy, Rachel C       19 W&J-AM                    NT   X1:06.19  
       32.62  1:06.19                                                      
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Willison, Nicholas F  18 W&J-AM                    NT      54.58    9  
       26.66    54.58                                                      
  2 1-2 Spehar, Jon M         18 W&J-AM                    NT    1:01.40    4  
       30.39  1:01.40                                                      
  3 1-3 Frank, Eric M         18 Pitt-Bradford-AM          NT    1:02.03    3  
       29.89  1:02.03                                                      
  4 1-4 Hugenberg, Drew J     19 W&J-AM                    NT    1:07.28    2  
       32.38  1:07.28                                                      
  5 1-5 Ozehowski, Tyler J    18 Pitt-Bradford-AM     1:00.10    1:19.58    1  
       30.28  1:19.58                                                      
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Smith, Sam N          21 Pitt-Bradford-AM     6:23.70    6:15.83    9  
       33.39  1:09.90  1:47.16  2:25.15  3:03.57  3:42.86  4:22.36  5:01.09
     5:39.44  6:15.83                                                      
  2 1-2 Toth, Wehonna R       19 Pitt-Bradford-AM          NT    6:20.40    4  
       32.83  1:10.55  1:49.89  2:29.32  3:08.83  3:48.78  4:27.11  5:05.25
     5:43.23  6:20.40                                                      
  3 1-3 Routzahn, Jess H      20 Pitt-Bradford-AM     6:56.17    7:39.01    3  
       37.38  1:21.02  2:07.34  2:54.65  3:42.94  4:31.77  5:19.83  6:07.28
     6:53.46  7:39.01                                                      
 -- 1- Nervig, Madi M         18 W&J-AM                    NT         DQ  
       32.24  1:08.08  1:44.60  2:21.73  2:57.88  3:34.54  4:11.39  4:46.45
     5:22.51       DQ                                                      
 -- 1- O'Conner, Ann          18 W&J-AM                    NT         DQ  
       31.42  1:06.19  1:42.04  2:18.39  2:55.38  3:32.31  4:09.60  4:46.07
     5:22.76       DQ                                                      
 -- 1- Matuszewski, Jenny A   20 W&J-AM                    NT         DQ  
       30.73  1:04.34  1:38.35  2:13.25  2:47.80  3:22.64  3:57.64  4:32.10
     5:07.28       DQ                                                      
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 France, Zack T        18 Pitt-Bradford-AM     5:17.39    5:23.31    9  
       28.61  1:00.41  1:33.45  2:07.17  2:41.21  3:14.59  3:47.55  4:20.05
     4:52.52  5:23.31                                                      
  2 1-2 Renwick, Alex J       20 Pitt-Bradford-AM     5:32.37    6:02.13    4  
       29.95  1:04.47  1:40.48  2:17.53  2:55.30  3:32.71  4:11.31  4:49.32
     5:27.60  6:02.13                                                      
 -- 1- Mancini, Ben A         20 W&J-AM                    NT   X5:06.98  
       26.78    56.61  1:27.35  1:58.99  2:30.72  3:02.56  3:34.06  4:05.59
     4:37.09  5:06.98                                                      
 -- 1- Ratliff, Christopher   18 W&J-AM                    NT   X5:10.88  
       26.37    57.26  1:29.74  2:02.27  2:35.43  3:08.64  3:41.67  4:12.93
     4:43.17  5:10.88                                                      
 -- 1- Squeglia, Anthony D    19 W&J-AM                    NT   X5:31.97  
       28.21  1:00.26  1:33.41  2:07.07  2:41.02  3:15.45  3:49.87  4:23.94
     4:58.22  5:31.97                                                      
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Suder, Jennifer       21 W&J-AM                    NT     262.85    9  
  2 1-2 Ashner, Haley         18 W&J-AM                    NT     226.20    4  
  3 1-3 Patterson, Brittany   18 W&J-AM                    NT     180.05    3  
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- 1- Vasko, Josh            18 W&J-AM                    NT    X219.30  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 O'Neil, Katharine M   20 Pitt-Bradford-AM     1:31.31    1:33.41    9  
       43.60  1:33.41                                                      
 -- 1- Wummer, Margot G       21 W&J-AM                    NT   X1:14.49  
       34.57  1:14.49                                                      
 -- 1- Leyens, Emeline        18 W&J-AM                    NT   X1:15.94  
       34.97  1:15.94                                                      
 -- 1- O'Conner, Ann          18 W&J-AM                    NT   X1:16.36  
       35.74  1:16.36                                                      
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bellomo, Travis A     18 Pitt-Bradford-AM     1:31.48    1:29.00    9  
       41.48  1:29.00                                                      
 -- 1- Dunigan, Kevin J       19 W&J-AM                    NT   X1:06.28  
       30.77  1:06.28                                                      
 -- 1- Nappi, Ross K          20 W&J-AM                    NT   X1:06.54  
       31.78  1:06.54                                                      
 -- 1- Laman, Ulysses         20 W&J-AM                    NT   X1:07.62  
       31.66  1:07.62                                                      
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Univ of Pittsburgh at Bradford-AM  'A'        1:51.26    1:51.86   11  
     1) Prager, Elizabeth M 19          2) Smith, Sam N 21                
     3) Frauen, Lindsay T 21            4) Toth, Wehonna R 19             
       27.25    56.47  1:24.91  1:51.86                                    
  2 1-2 Washington & Jefferson College-AM  'B'             NT    1:59.63    4  
     1) Mancini, Mariel A 18            2) Cullen, Emily M 20             
     3) Kovacevic, Alexandra 18         4) Diaz, Bella X 20               
       30.97  1:01.63  1:31.51  1:59.63                                    
  3 1-3 Univ of Pittsburgh at Bradford-AM  'B'             NT    2:15.50    2  
     1) Hannold, Jamie M 22             2) Belton, Carmen S 19            
     3) Routzahn, Jess H 20             4) Smith, Aisahah Q 21            
       34.43  1:08.78  1:41.90  2:15.50                                    
 -- 1- Washington & Jefferson College-AM  'A'              NT         DQ  
     1) Miller, Amber L 19              2) O'Connor, Rosemarie 21         
     3) Nervig, Madi M 18               4) Synan, Hallie E 19             
       27.67    54.20  1:22.85       DQ                                    
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Univ of Pittsburgh at Bradford-AM  'B'             NT    1:35.25   11  
     1) Patterson, Matt W 22            2) Ozehowski, Tyler J 18          
     3) Frank, Eric M 18                4) France, Zack T 18              
       23.76    47.02  1:11.06  1:35.25                                    
  2 1-2 Washington & Jefferson College-AM  'A'             NT    1:35.79    4  
     1) Hugenberg, Drew J 19            2) Mancini, Ben A 20              
     3) Spehar, Jon M 18                4) Picozzi, Anthony 20            
       24.99    48.24  1:12.47  1:35.79                                    
  3 1-3 Univ of Pittsburgh at Bradford-AM  'A'        1:32.13    2:00.29    2  
     1) Cox, Matthew T 21               2) Koenig, Andrew O 21            
     3) DeFazio, Sean J 18              4) Marr, Jelani E 20              
       26.80    53.06  1:27.99  2:00.29