Licensed to Frostburg State University HY-TEK's Meet Manager 11/2/2013 03:45 PM
                        A&B-FSU-W&J 11-2-13 - 11/2/2013                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washington & Jefferson College-AM  'A'                 NT    2:09.06  
     1) Lima, Charlotte L 19            2) Leyens, Emeline 18             
     3) Levenson, Zoe Y 21              4) Travers, Laura 18              
                  33.82     1:09.98 (36.16)     1:41.00 (31.02)     2:09.06 (28.06)
  2 Alderson Broaddus University-WV  'A'                   NT    2:13.47  
     1) Grudowski, Kayla 18             2) Davenport, Isabella 18         
     3) Pigliacampi, Alexa 18           4) Albert, Kathryn 18             
                  35.89     1:12.07 (36.18)     1:44.22 (32.15)     2:13.47 (29.25)
  3 Washington & Jefferson College-AM  'B'                 NT    2:16.23  
     1) O'Connor, Rosemarie 21          2) O'Conner, Ann 18               
     3) Patterson, Brittany 18          4) Matuszewski, Jenny A 20        
                  33.53     1:13.61 (40.08)     1:46.47 (32.86)     2:16.23 (29.76)
  4 Frostburg State University-MD  'A'                2:17.72    2:20.41  
     1) Johnson, Mere A 20              2) Donch, Kaitlyn S 20            
     3) Franzak, Jackie M 19            4) Quintanilla, Maci E 20         
                  38.79     1:15.69 (36.90)     1:49.26 (33.57)     2:20.41 (31.15)
  5 Alderson Broaddus University-WV  'B'                   NT    2:33.08  
     1) Fulop, Cassandra 17             2) Lewis, Shannon 19              
     3) Mersing, Sarah 18               4) Giron, Nancy 18                
                  38.10     1:22.11 (44.01)     2:01.55 (39.44)     2:33.08 (31.53)
  6 Frostburg State University-MD  'B'                     NT    2:38.10  
     1) Alessandrini, Chrissy M 19      2) Banks, Michelle 18             
     3) Dix, Meaghan E 18               4) Fazenbaker, Sydney J 18        
                  41.11     1:23.10 (41.99)     2:01.86 (38.76)     2:38.10 (36.24)
 
Event 2  Men 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washington & Jefferson College-AM  'A'                 NT    1:54.29  
     1) Willison, Nicholas F 18         2) Dunigan, Kevin J 19            
     3) Ratliff, Christopher K 18       4) Young, Hayden 18               
                  28.95     1:01.21 (32.26)     1:28.94 (27.73)     1:54.29 (25.35)
  2 Alderson Broaddus University-WV  'A'                   NT    1:56.05  
     1) Egebrecht, Brandon 18           2) Drake, Tyler 19                
     3) Piper-Harris, Dalton 18         4) Banasiak, Conner 18            
                  31.25     1:02.78 (31.53)     1:30.03 (27.25)     1:56.05 (26.02)
  3 Washington & Jefferson College-AM  'B'                 NT    2:00.32  
     1) Magdic, Mike J 20               2) Laman, Ulysses 20              
     3) McGrath, Ben C 20               4) Squeglia, Anthony D 19         
                  30.87     1:04.49 (33.62)     1:33.39 (28.90)     2:00.32 (26.93)
  4 Alderson Broaddus University-WV  'B'                   NT    2:04.03  
     1) Seidowski, Colin 18             2) Grant, Joseph 18               
     3) Nicklous, Ryan 18               4) Hartz, Joseph 19               
                  32.58     1:08.39 (35.81)     1:35.92 (27.53)     2:04.03 (28.11)
  5 Frostburg State University-MD  'A'                2:06.12    2:04.72  
     1) Aylward, Jacob R 20             2) Shepard, Jon S 19              
     3) Combs, Aleks I 19               4) Gregory, Jesse J 22            
                  35.48     1:07.81 (32.33)     1:38.38 (30.57)     2:04.72 (26.34)
 
Event 3  Women 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wyse, Rose                18 ABU-WV              10:29.35   10:17.52  
                  34.59     1:11.88 (37.29)     1:50.18 (38.30)     2:28.35 (38.17)
        3:07.07 (38.72)     3:45.91 (38.84)     4:24.48 (38.57)     5:03.35 (38.87)
        5:42.48 (39.13)     6:21.56 (39.08)     7:00.74 (39.18)     7:40.22 (39.48)
        8:19.55 (39.33)     8:58.82 (39.27)     9:38.46 (39.64)    10:17.52 (39.06)
  2 Donch, Kaitlyn S          20 Frostburg St.-MD    10:22.67   10:24.23  
                  34.51     1:11.93 (37.42)     1:50.54 (38.61)     2:29.64 (39.10)
        3:09.16 (39.52)     3:48.82 (39.66)     4:28.74 (39.92)     5:08.01 (39.27)
        5:47.45 (39.44)     6:27.23 (39.78)     7:07.24 (40.01)     7:47.38 (40.14)
        8:27.23 (39.85)     9:06.86 (39.63)     9:46.10 (39.24)    10:24.23 (38.13)
  3 Nervig, Madi M            18 W&J-AM                    NT   10:33.61  
                  35.28     1:12.70 (37.42)     1:51.36 (38.66)     2:30.11 (38.75)
        3:09.97 (39.86)     3:49.89 (39.92)     4:29.37 (39.48)     5:09.34 (39.97)
        5:49.61 (40.27)     6:30.05 (40.44)     7:10.93 (40.88)     7:51.88 (40.95)
        8:32.79 (40.91)     9:14.13 (41.34)     9:54.20 (40.07)    10:33.61 (39.41)
  4 Diaz, Bella X             20 W&J-AM                    NT   10:38.49  
                  34.59     1:12.24 (37.65)     1:52.59 (40.35)     2:33.20 (40.61)
        3:13.86 (40.66)     3:54.17 (40.31)     4:34.77 (40.60)     5:15.11 (40.34)
        5:55.22 (40.11)     6:36.25 (41.03)     7:16.87 (40.62)     7:57.31 (40.44)
        8:38.25 (40.94)     9:18.62 (40.37)     9:59.17 (40.55)    10:38.49 (39.32)
  5 Alessandrini, Chrissy M   19 Frostburg St.-MD    13:01.27   12:35.80  
                  39.25     1:23.99 (44.74)     2:10.40 (46.41)     2:58.58 (48.18)
        3:47.97 (49.39)     4:37.30 (49.33)     5:26.21 (48.91)     6:14.55 (48.34)
        7:04.17 (49.62)     7:53.19 (49.02)     8:40.85 (47.66)     9:29.64 (48.79)
       10:17.63 (47.99)    11:05.84 (48.21)    11:52.03 (46.19)    12:35.80 (43.77)
 
Event 4  Men 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mancini, Ben A            20 W&J-AM                    NT    9:28.11  
                  29.93     1:02.78 (32.85)     1:37.11 (34.33)     2:11.85 (34.74)
        2:47.26 (35.41)     3:22.97 (35.71)     3:58.96 (35.99)     4:35.23 (36.27)
        5:11.45 (36.22)     5:47.73 (36.28)     6:24.02 (36.29)     7:00.60 (36.58)
        7:37.31 (36.71)     8:14.49 (37.18)     8:51.91 (37.42)     9:28.11 (36.20)
  2 Cavanaugh, Brandon        18 ABU-WV                    NT    9:44.11  
                  30.87     1:04.41 (33.54)     1:39.10 (34.69)     2:14.57 (35.47)
        2:50.60 (36.03)     3:27.57 (36.97)     4:03.99 (36.42)     4:41.44 (37.45)
        5:19.33 (37.89)     5:57.54 (38.21)     6:35.37 (37.83)     7:13.08 (37.71)
        7:51.19 (38.11)     8:28.99 (37.80)     9:07.45 (38.46)     9:44.11 (36.66)
  3 Combs, Aleks I            19 Frostburg St.-MD    10:36.84   10:39.82  
                  35.43     1:13.39 (37.96)     1:51.94 (38.55)     2:31.01 (39.07)
        3:10.65 (39.64)     3:51.29 (40.64)     4:32.29 (41.00)     5:13.42 (41.13)
        5:54.19 (40.77)     6:35.26 (41.07)     7:16.73 (41.47)     7:57.78 (41.05)
        8:38.74 (40.96)     9:19.43 (40.69)    10:00.78 (41.35)    10:39.82 (39.04)
  4 Aylward, Jacob R          20 Frostburg St.-MD    11:51.59   11:10.63  
                  38.05     1:17.66 (39.61)     1:59.67 (42.01)     2:42.41 (42.74)
        3:24.82 (42.41)     4:07.58 (42.76)     4:49.57 (41.99)     5:32.32 (42.75)
        6:14.70 (42.38)     6:57.81 (43.11)     7:40.47 (42.66)     8:22.93 (42.46)
        9:05.61 (42.68)     9:48.35 (42.74)    10:30.02 (41.67)    11:10.63 (40.61)
  5 Williams, Nick B          19 W&J-AM                    NT   11:49.84  
                  35.44     1:15.65 (40.21)     1:57.85 (42.20)     2:41.00 (43.15)
        3:25.88 (44.88)     4:09.90 (44.02)     4:55.33 (45.43)     5:41.24 (45.91)
        6:26.66 (45.42)     7:13.28 (46.62)     8:00.42 (47.14)     8:47.56 (47.14)
        9:34.22 (46.66)    10:20.00 (45.78)    11:05.67 (45.67)    11:49.84 (44.17)
 
Event 5  Women 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travers, Laura            18 W&J-AM                    NT    2:19.17  
                  31.85     1:06.60 (34.75)     1:43.17 (36.57)     2:19.17 (36.00)
  2 Albert, Kathryn           18 ABU-WV                    NT    2:25.36  
                  32.52     1:09.16 (36.64)     1:47.57 (38.41)     2:25.36 (37.79)
  3 Synan, Hallie E           19 W&J-AM                    NT    2:28.65  
                  34.52     1:12.12 (37.60)     1:50.69 (38.57)     2:28.65 (37.96)
  4 Stone, Amanda             18 ABU-WV               2:28.60    2:33.23  
                  36.87     1:16.46 (39.59)     1:55.35 (38.89)     2:33.23 (37.88)
  5 King, Sara                20 Frostburg St.-MD     2:30.68    2:33.63  
                  35.19     1:13.32 (38.13)     1:53.82 (40.50)     2:33.63 (39.81)
  6 Fazenbaker, Sydney J      18 Frostburg St.-MD          NT    3:04.78  
                  42.74     1:30.75 (48.01)     2:19.00 (48.25)     3:04.78 (45.78)
 
Event 6  Men 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ratliff, Christopher K    18 W&J-AM                    NT    2:03.22  
                  28.53     1:00.28 (31.75)     1:32.27 (31.99)     2:03.22 (30.95)
  2 Crowder, Jesse            18 ABU-WV                    NT    2:11.37  
                  29.75     1:01.87 (32.12)     1:36.13 (34.26)     2:11.37 (35.24)
  3 Gregory, Jesse J          22 Frostburg St.-MD          NT    2:13.83  
                  31.20     1:07.27 (36.07)     1:39.87 (32.60)     2:13.83 (33.96)
  4 Piper-Harris, Dalton      18 ABU-WV                    NT    2:14.78  
                  31.15     1:06.13 (34.98)     1:41.93 (35.80)     2:14.78 (32.85)
  5 Hugenberg, Drew J         19 W&J-AM                    NT    2:14.99  
                  31.54     1:06.96 (35.42)     1:42.02 (35.06)     2:14.99 (32.97)
  6 Dobish, Drake J           22 Frostburg St.-MD     2:35.99    2:33.75  
                                1:10.93 ( )     1:52.77 (41.84)     2:33.75 (40.98)
 
Event 7  Women 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lima, Charlotte L         19 W&J-AM                    NT    1:11.91  
                  35.07     1:11.91 (36.84)                                        
  2 O'Connor, Rosemarie       21 W&J-AM                    NT    1:14.73  
                  36.03     1:14.73 (38.70)                                        
  3 Grudowski, Kayla          18 ABU-WV               1:16.16    1:17.04  
                  37.76     1:17.04 (39.28)                                        
  4 Quintanilla, Maci E       20 Frostburg St.-MD     1:19.65    1:19.91  
                  38.89     1:19.91 (41.02)                                        
  5 Fulop, Cassandra          17 ABU-WV                    NT    1:24.38  
                  40.83     1:24.38 (43.55)                                        
  6 Alessandrini, Chrissy M   19 Frostburg St.-MD     1:28.88    1:31.18  
                  44.45     1:31.18 (46.73)                                        
 
Event 8  Men 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willison, Nicholas F      18 W&J-AM                    NT    1:02.97  
                  30.02     1:02.97 (32.95)                                        
  2 Egebrecht, Brandon        18 ABU-WV               1:05.25    1:06.57  
                  31.62     1:06.57 (34.95)                                        
  3 Spehar, Jon M             18 W&J-AM                    NT    1:09.26  
                  33.90     1:09.26 (35.36)                                        
  4 Seidowski, Colin          18 ABU-WV               1:08.38    1:09.47  
                  33.76     1:09.47 (35.71)                                        
  5 Page, Jeff M              20 Frostburg St.-MD     1:26.58    1:24.76  
                  40.47     1:24.76 (44.29)                                        
  6 Dobish, Drake J           22 Frostburg St.-MD     1:25.14    1:28.05  
                  41.77     1:28.05 (46.28)                                        
 
Event 9  Women 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davenport, Isabella       18 ABU-WV               1:22.00    1:20.97  
                  38.19     1:20.97 (42.78)                                        
  2 Leyens, Emeline           18 W&J-AM                    NT    1:22.11  
                  38.55     1:22.11 (43.56)                                        
  3 Wummer, Margot G          21 W&J-AM                    NT    1:23.20  
                  38.67     1:23.20 (44.53)                                        
  4 Alfalaij, Sarah           18 ABU-WV               1:33.77    1:29.63  
                  42.18     1:29.63 (47.45)                                        
  5 Banks, Michelle           18 Frostburg St.-MD     1:31.47    1:34.49  
                  42.51     1:34.49 (51.98)                                        
  6 Richardson, Anna K        18 Frostburg St.-MD     1:34.82    1:35.72  
                  44.31     1:35.72 (51.41)                                        
 
Event 10  Men 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drake, Tyler              19 ABU-WV               1:10.66    1:11.12  
                  33.61     1:11.12 (37.51)                                        
  2 Shepard, Jon S            19 Frostburg St.-MD     1:10.64    1:11.42  
                  33.59     1:11.42 (37.83)                                        
  3 Dunigan, Kevin J          19 W&J-AM                    NT    1:14.10  
                  33.93     1:14.10 (40.17)                                        
  4 Laman, Ulysses            20 W&J-AM                    NT    1:18.80  
                  35.33     1:18.80 (43.47)                                        
  5 Murnane, Connor           18 ABU-WV               1:25.59    1:27.64  
                  40.03     1:27.64 (47.61)                                        
  6 Sentz, Brian C            20 Frostburg St.-MD     1:33.94    1:33.39  
                  43.64     1:33.39 (49.75)                                        
 
Event 11  Women 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pigliacampi, Alexa        18 ABU-WV                    NT    2:39.99  
                  35.79     1:16.56 (40.77)     1:58.58 (42.02)     2:39.99 (41.41)
  2 Miller, Amber L           19 W&J-AM                    NT    2:43.29  
                  36.06     1:16.49 (40.43)     1:59.31 (42.82)     2:43.29 (43.98)
  3 Matuszewski, Jenny A      20 W&J-AM                    NT    2:45.87  
                  35.55     1:16.53 (40.98)     2:00.59 (44.06)     2:45.87 (45.28)
  4 Dix, Meaghan E            18 Frostburg St.-MD          NT    3:09.47  
                  43.28     1:31.16 (47.88)     2:20.52 (49.36)     3:09.47 (48.95)
  5 Franzak, Jackie M         19 Frostburg St.-MD          NT    3:12.85  
                  40.08     1:27.80 (47.72)     2:17.38 (49.58)     3:12.85 (55.47)
 
Event 12  Men 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nicklous, Ryan            18 ABU-WV                    NT    2:25.53  
                  30.39     1:05.86 (35.47)     1:45.28 (39.42)     2:25.53 (40.25)
  2 Guthro, Joseph            18 ABU-WV                    NT    2:28.99  
                  32.79     1:11.00 (38.21)     1:51.16 (40.16)     2:28.99 (37.83)
  3 Combs, Aleks I            19 Frostburg St.-MD          NT    2:33.02  
                  33.35     1:10.85 (37.50)     1:51.27 (40.42)     2:33.02 (41.75)
  4 Higgins, Collin D         19 W&J-AM                    NT    2:37.33  
                  32.39     1:10.60 (38.21)     1:52.41 (41.81)     2:37.33 (44.92)
  5 Aylward, Jacob R          20 Frostburg St.-MD          NT    3:14.37  
                  40.70     1:30.01 (49.31)     2:22.40 (52.39)     3:14.37 (51.97)
 
Event 13  Women 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travers, Laura            18 W&J-AM                    NT      29.04  
  2 Levenson, Zoe Y           21 W&J-AM                    NT      29.74  
  3 Grudowski, Kayla          18 ABU-WV                 30.05      30.59  
  4 Johnson, Mere A           20 Frostburg St.-MD       30.25      30.65  
  5 Jarrell, Lizzie A         20 Frostburg St.-MD       30.96      30.94  
  6 Stone, Amanda             18 ABU-WV                    NT      31.09  
 -- Giron, Nancy              18 ABU-WV                 33.20     X31.60  
 -- Mersing, Sarah            18 ABU-WV                 32.13     X32.54  
 -- Mancini, Mariel A         18 W&J-AM                    NT     X32.85  
 -- Richardson, Anna K        18 Frostburg St.-MD       36.59     X34.42  
 -- Kovacevic, Alexandra      18 W&J-AM                    NT     X34.52  
 -- Fazenbaker, Sydney J      18 Frostburg St.-MD       38.34     X37.80  
 
Event 14  Men 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McGrath, Ben C            20 W&J-AM                    NT      25.87  
  2 Picozzi, Anthony          20 W&J-AM                    NT      26.85  
  3 Gregory, Jesse J          22 Frostburg St.-MD       26.86      27.04  
  4 Banasiak, Conner          18 ABU-WV                 27.37      27.32  
  5 Grant, Joseph             18 ABU-WV                 27.21      27.46  
  6 Robertson, Cory B         18 Frostburg St.-MD       37.10      36.28  
 -- Young, Hayden             18 W&J-AM                    NT     X25.88  
 -- Miller, Benjamin          18 ABU-WV                    NT     X28.93  
 -- Williams, Nick B          19 W&J-AM                    NT     X29.95  
 -- Murnane, Connor           18 ABU-WV                 30.35     X30.33  
 
Event 15  Women 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Travers, Laura            18 W&J-AM                    NT    1:03.25  
  2 Albert, Kathryn           18 ABU-WV                    NT    1:05.15  
  3 Leyens, Emeline           18 W&J-AM                    NT    1:06.31  
  4 Stone, Amanda             18 ABU-WV               1:06.61    1:07.12  
  5 Jarrell, Lizzie A         20 Frostburg St.-MD     1:12.23    1:11.69  
  6 Johnson, Mere A           20 Frostburg St.-MD     1:12.38    1:14.72  
 -- Mancini, Mariel A         18 W&J-AM                    NT   X1:11.69  
                  34.72     1:11.69 (36.97)                                        
 -- Kovacevic, Alexandra      18 W&J-AM                    NT   X1:16.87  
                  36.49     1:16.87 (40.38)                                        
 -- Marquez, Chy              19 Frostburg St.-MD     1:35.97   X1:31.45  
                  44.42     1:31.45 (47.03)                                        
 -- Hoag, Katie T             22 Frostburg St.-MD          NT   X1:32.43  
                1:33.16         1:32.43 ( )                                        
 -- Lewis, Shannon            19 ABU-WV                    NT   X1:37.31  
                  45.39     1:37.31 (51.92)                                        
 
Event 16  Men 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Magdic, Mike J            20 W&J-AM                    NT      57.09  
  2 Young, Hayden             18 W&J-AM                    NT      57.59  
  3 Cavanaugh, Brandon        18 ABU-WV                 58.93      57.81  
  4 Gregory, Jesse J          22 Frostburg St.-MD       59.87    1:01.10  
  5 Grant, Joseph             18 ABU-WV               1:01.74    1:07.02  
  6 Robertson, Cory B         18 Frostburg St.-MD     1:30.28    1:29.62  
 -- Laman, Ulysses            20 W&J-AM                    NT     X59.84  
                  27.76       59.84 (32.08)                                        
 -- Higgins, Collin D         19 W&J-AM                    NT   X1:03.80  
                  29.84     1:03.80 (33.96)                                        
 -- Miller, Benjamin          18 ABU-WV                    NT   X1:04.63  
                  30.11     1:04.63 (34.52)                                        
 -- Hartz, Joseph             19 ABU-WV               1:05.07   X1:06.73  
                  31.43     1:06.73 (35.30)                                        
 
Event 17  Women 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Rachel C          19 W&J-AM                    NT    2:34.93  
                  37.28     1:16.06 (38.78)     1:55.71 (39.65)     2:34.93 (39.22)
  2 Lima, Charlotte L         19 W&J-AM                    NT    2:35.22  
                  36.21     1:15.33 (39.12)     1:55.62 (40.29)     2:35.22 (39.60)
  3 Pigliacampi, Alexa        18 ABU-WV                    NT    2:41.24  
                  38.18     1:19.49 (41.31)     2:01.05 (41.56)     2:41.24 (40.19)
  4 Quintanilla, Maci E       20 Frostburg St.-MD          NT    2:52.75  
                  40.43     1:23.74 (43.31)     2:08.66 (44.92)     2:52.75 (44.09)
  5 King, Sara                20 Frostburg St.-MD          NT    2:57.33  
                  42.11     1:27.30 (45.19)     2:12.52 (45.22)     2:57.33 (44.81)
  6 Fulop, Cassandra          17 ABU-WV                    NT    2:59.20  
                  41.70     1:26.95 (45.25)     2:13.61 (46.66)     2:59.20 (45.59)
 
Event 18  Men 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Willison, Nicholas F      18 W&J-AM                    NT    2:18.38  
                  32.54     1:07.81 (35.27)     1:43.81 (36.00)     2:18.38 (34.57)
  2 Egebrecht, Brandon        18 ABU-WV                    NT    2:20.78  
                  32.86     1:08.75 (35.89)     1:45.37 (36.62)     2:20.78 (35.41)
  3 Nicklous, Ryan            18 ABU-WV                    NT    2:21.05  
                  33.10     1:08.87 (35.77)     1:45.16 (36.29)     2:21.05 (35.89)
  4 Spehar, Jon M             18 W&J-AM                    NT    2:34.71  
                  37.30     1:17.10 (39.80)     1:56.41 (39.31)     2:34.71 (38.30)
  5 Dobish, Drake J           22 Frostburg St.-MD          NT    3:05.86  
                  42.77     1:29.88 (47.11)     2:19.16 (49.28)     3:05.86 (46.70)
  6 Page, Jeff M              20 Frostburg St.-MD          NT    3:06.77  
                  44.68     1:31.27 (46.59)     2:20.23 (48.96)     3:06.77 (46.54)
 
Event 19  Women 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wummer, Margot G          21 W&J-AM                    NT    2:56.01  
                  39.82     1:25.18 (45.36)     2:10.65 (45.47)     2:56.01 (45.36)
  2 Donch, Kaitlyn S          20 Frostburg St.-MD          NT    3:00.71  
                  40.47     1:26.26 (45.79)     2:13.90 (47.64)     3:00.71 (46.81)
  3 O'Conner, Ann             18 W&J-AM                    NT    3:08.93  
                  41.88     1:28.66 (46.78)     2:18.00 (49.34)     3:08.93 (50.93)
  4 Banks, Michelle           18 Frostburg St.-MD          NT    3:32.42  
                  45.99     1:38.27 (52.28)     2:34.19 (55.92)     3:32.42 (58.23)
  5 Lewis, Shannon            19 ABU-WV                    NT    3:34.12  
                  46.98     1:40.39 (53.41)     2:37.08 (56.69)     3:34.12 (57.04)
 
Event 20  Men 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepard, Jon S            19 Frostburg St.-MD          NT    2:37.58  
                  35.05     1:14.38 (39.33)     1:56.16 (41.78)     2:37.58 (41.42)
  2 Drake, Tyler              19 ABU-WV                    NT    2:38.79  
                  35.86     1:16.99 (41.13)     1:59.21 (42.22)     2:38.79 (39.58)
  3 Guthro, Joseph            18 ABU-WV                    NT    2:45.50  
                  38.29     1:21.02 (42.73)     2:03.99 (42.97)     2:45.50 (41.51)
  4 Dunigan, Kevin J          19 W&J-AM                    NT    2:51.11  
                  37.67     1:20.98 (43.31)     2:05.70 (44.72)     2:51.11 (45.41)
  5 Nappi, Ross K             20 W&J-AM                    NT    2:58.71  
                  40.85     1:26.40 (45.55)     2:12.33 (45.93)     2:58.71 (46.38)
  6 Sentz, Brian C            20 Frostburg St.-MD          NT    3:37.63  
                  48.81     1:43.36 (54.55)     2:40.64 (57.28)     3:37.63 (56.99)
 
Event 21  Women 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wyse, Rose                18 ABU-WV               5:05.17    4:59.41  
                  34.89     1:11.98 (37.09)     1:49.58 (37.60)     2:27.39 (37.81)
        3:05.19 (37.80)     3:43.63 (38.44)     4:21.47 (37.84)     4:59.41 (37.94)
  2 Matuszewski, Jenny A      20 W&J-AM                    NT    5:03.71  
                  33.72     1:10.96 (37.24)     1:49.12 (38.16)     2:27.94 (38.82)
        3:07.15 (39.21)     3:46.53 (39.38)     4:25.66 (39.13)     5:03.71 (38.05)
  3 Albert, Kathryn           18 ABU-WV                    NT    5:17.75  
                  36.34     1:16.26 (39.92)     1:55.87 (39.61)     2:37.19 (41.32)
        3:16.89 (39.70)     3:57.05 (40.16)     4:38.46 (41.41)     5:17.75 (39.29)
  4 King, Sara                20 Frostburg St.-MD     5:18.86    5:22.09  
                  36.37     1:16.54 (40.17)     1:58.25 (41.71)     2:40.04 (41.79)
        3:21.48 (41.44)     4:02.68 (41.20)     4:43.38 (40.70)     5:22.09 (38.71)
  5 Cullen, Emily M           20 W&J-AM                    NT    5:38.92  
                  37.52     1:18.89 (41.37)     2:01.30 (42.41)     2:44.44 (43.14)
        3:27.83 (43.39)     4:11.49 (43.66)     4:55.62 (44.13)     5:38.92 (43.30)
  6 Richardson, Anna K        18 Frostburg St.-MD          NT    6:14.43  
                  40.40     1:26.00 (45.60)     2:13.99 (47.99)     3:02.57 (48.58)
        3:51.46 (48.89)     4:40.33 (48.87)     5:28.28 (47.95)     6:14.43 (46.15)
 
Event 22  Men 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mancini, Ben A            20 W&J-AM                    NT    4:29.73  
                  29.24     1:01.84 (32.60)     1:35.84 (34.00)     2:10.39 (34.55)
        2:45.07 (34.68)     3:19.55 (34.48)     3:54.57 (35.02)     4:29.73 (35.16)
  2 Crowder, Jesse            18 ABU-WV               4:45.16    4:40.37  
                  30.86     1:04.48 (33.62)     1:39.31 (34.83)     2:14.93 (35.62)
        2:50.94 (36.01)     3:27.74 (36.80)     4:04.79 (37.05)     4:40.37 (35.58)
  3 Seidowski, Colin          18 ABU-WV                    NT    4:46.11  
                  32.37     1:07.38 (35.01)     1:42.83 (35.45)     2:18.37 (35.54)
        2:54.76 (36.39)     3:31.78 (37.02)     4:09.43 (37.65)     4:46.11 (36.68)
  4 Squeglia, Anthony D       19 W&J-AM                    NT    4:48.37  
                  32.01     1:07.19 (35.18)     1:42.94 (35.75)     2:18.98 (36.04)
        2:55.78 (36.80)     3:33.07 (37.29)     4:10.98 (37.91)     4:48.37 (37.39)
  5 Aylward, Jacob R          20 Frostburg St.-MD          NT    5:22.07  
                  35.27     1:14.88 (39.61)     1:55.88 (41.00)     2:37.68 (41.80)
        3:19.57 (41.89)     4:00.77 (41.20)     4:41.88 (41.11)     5:22.07 (40.19)
  6 Robertson, Cory B         18 Frostburg St.-MD          NT    7:36.33  
                  44.98     1:40.34 (55.36)     2:38.76 (58.42)     3:38.10 (59.34)
                                5:39.65 ( )   6:40.63 (1:00.98)     7:36.33 (55.70)
 
Event 23  Women 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Levenson, Zoe Y           21 W&J-AM                    NT    1:10.94  
                  34.10     1:10.94 (36.84)                                        
  2 Patterson, Brittany       18 W&J-AM                    NT    1:15.77  
                  33.97     1:15.77 (41.80)                                        
  3 Davenport, Isabella       18 ABU-WV                    NT    1:20.69  
                  36.35     1:20.69 (44.34)                                        
  4 Dix, Meaghan E            18 Frostburg St.-MD     1:27.33    1:25.20  
                  39.59     1:25.20 (45.61)                                        
  5 Alessandrini, Chrissy M   19 Frostburg St.-MD          NT    1:34.88  
                  42.47     1:34.88 (52.41)                                        
  6 Mersing, Sarah            18 ABU-WV               1:43.98    1:39.47  
                  43.95     1:39.47 (55.52)                                        
 
Event 24  Men 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Piper-Harris, Dalton      18 ABU-WV               1:04.56    1:03.20  
                  29.29     1:03.20 (33.91)                                        
  2 Ratliff, Christopher K    18 W&J-AM                    NT    1:03.64  
                  29.79     1:03.64 (33.85)                                        
  3 Banasiak, Conner          18 ABU-WV                    NT    1:07.63  
                  30.34     1:07.63 (37.29)                                        
  4 Combs, Aleks I            19 Frostburg St.-MD     1:07.96    1:08.57  
                  32.17     1:08.57 (36.40)                                        
  5 Hugenberg, Drew J         19 W&J-AM                    NT    1:09.69  
                  32.38     1:09.69 (37.31)                                        
  6 Page, Jeff M              20 Frostburg St.-MD     1:25.42    1:25.99  
                  38.74     1:25.99 (47.25)                                        
 
Event 25  Women 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pigliacampi, Alexa        18 ABU-WV               2:43.31    2:39.76  
                  34.47     1:14.38 (39.91)     2:02.87 (48.49)     2:39.76 (36.89)
  2 Murphy, Rachel C          19 W&J-AM                    NT    2:40.73  
                  35.91     1:16.40 (40.49)     2:04.27 (47.87)     2:40.73 (36.46)
  3 Miller, Amber L           19 W&J-AM                    NT    2:47.49  
                  35.73     1:19.32 (43.59)     2:09.41 (50.09)     2:47.49 (38.08)
  4 Donch, Kaitlyn S          20 Frostburg St.-MD     2:50.21    2:49.45  
                  38.34     1:24.61 (46.27)     2:12.06 (47.45)     2:49.45 (37.39)
  5 Quintanilla, Maci E       20 Frostburg St.-MD          NT    2:52.47  
                  38.71     1:24.29 (45.58)     2:13.49 (49.20)     2:52.47 (38.98)
 
Event 26  Men 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Guthro, Joseph            18 ABU-WV               2:20.87    2:23.77  
                  30.92     1:09.39 (38.47)     1:50.89 (41.50)     2:23.77 (32.88)
  2 Dunigan, Kevin J          19 W&J-AM                    NT    2:27.81  
                  31.37     1:11.01 (39.64)     1:52.30 (41.29)     2:27.81 (35.51)
  3 Egebrecht, Brandon        18 ABU-WV                    NT    2:30.81  
                  31.76     1:08.66 (36.90)     1:55.66 (47.00)     2:30.81 (35.15)
  4 Spehar, Jon M             18 W&J-AM                    NT    2:33.39  
                  35.50     1:14.94 (39.44)     1:58.42 (43.48)     2:33.39 (34.97)
  5 Shepard, Jon S            19 Frostburg St.-MD     2:34.96    2:36.89  
                  34.80     1:16.06 (41.26)     1:59.47 (43.41)     2:36.89 (37.42)
  6 Sentz, Brian C            20 Frostburg St.-MD          NT    3:37.56  
                  46.93   1:51.05 (1:04.12)     2:48.52 (57.47)     3:37.56 (49.04)
 
Event 27  Women 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washington & Jefferson College-AM  'A'                 NT    4:22.59  
     1) Levenson, Zoe Y 21              2) Lima, Charlotte L 19           
     3) Leyens, Emeline 18              4) O'Connor, Rosemarie 21         
  2 Alderson Broaddus University-WV  'A'                   NT    4:27.65  
     1) Grudowski, Kayla 18             2) Stone, Amanda 18               
     3) Davenport, Isabella 18          4) Wyse, Rose 18                  
  3 Washington & Jefferson College-AM  'B'                 NT    4:37.31  
     1) Synan, Hallie E 19              2) Nervig, Madi M 18              
     3) Cullen, Emily M 20              4) Wummer, Margot G 21            
  4 Frostburg State University-MD  'A'                4:52.66    4:53.69  
     1) King, Sara 20                   2) Banks, Michelle 18             
     3) Johnson, Mere A 20              4) Jarrell, Lizzie A 20           
  5 Alderson Broaddus University-WV  'B'                   NT    5:05.31  
     1) Giron, Nancy 18                 2) Lewis, Shannon 19              
     3) Mersing, Sarah 18               4) Alfalaij, Sarah 18             
 -- Frostburg State University-MD  'B'                     NT   X5:31.25  
     1) Richardson, Anna K 18           2) Dix, Meaghan E 18              
     3) Marquez, Chy 19                 4) Alessandrini, Chrissy M 19     
 
Event 28  Men 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Washington & Jefferson College-AM  'B'                 NT    3:46.97  
     1) McGrath, Ben C 20               2) Ratliff, Christopher K 18      
     3) Young, Hayden 18                4) Willison, Nicholas F 18        
  2 Alderson Broaddus University-WV  'A'                   NT    3:54.28  
     1) Nicklous, Ryan 18               2) Piper-Harris, Dalton 18        
     3) Drake, Tyler 19                 4) Cavanaugh, Brandon 18          
  3 Washington & Jefferson College-AM  'A'                 NT    4:03.00  
     1) Magdic, Mike J 20               2) Picozzi, Anthony 20            
     3) Squeglia, Anthony D 19          4) Nappi, Ross K 20               
  4 Alderson Broaddus University-WV  'B'                   NT    4:22.34  
     1) Banasiak, Conner 18             2) Seidowski, Colin 18            
     3) Hartz, Joseph 19                4) Murnane, Connor 18             
  5 Frostburg State University-MD  'A'                4:50.69    5:19.91  
     1) Page, Jeff M 20                 2) Sentz, Brian C 20              
     3) Dobish, Drake J 22              4) Robertson, Cory B 18