Licensed to Washington & Jefferson College
                                       Hy-Tek's Meet Manager 11/5/2011 03:15 PM
                   West Virginia Wesleyan at W&J - 11/5/2011                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Washington & Jefferson College-AM  'A'             NT    1:53.95   11  
     1) O'Connor, Rosemarie 19          2) Corcoran, Cj J 21              
     3) Dagg, Katlin M 20               4) Lima, Charlotte L 17           
                  29.56     1:01.11 (31.55)     1:28.79 (27.68)     1:53.95 (25.16)
  2 1-2 Washington & Jefferson College-AM  'B'             NT    1:55.10    4  
     1) Vogel, Brittany N 21            2) Andrews, Jami L 20             
     3) Levenson, Zoe Y 19              4) Tecza, Ellie M 21              
                  29.64     1:02.44 (32.80)     1:29.11 (26.67)     1:55.10 (25.99)
  3 1-3 West Virginia Wesleyan College  'A'           1:50.72    2:01.29    2  
     1) Kirkhart, Ashley D 21           2) Bailer, Rachael P 20           
     3) Denton, Ellen E 19              4) Kelley, Rachael E 19           
                  30.57     1:03.22 (32.65)     1:32.13 (28.91)     2:01.29 (29.16)
 -- 1- Washington & Jefferson College-AM  'C'              NT   X1:57.44  
     1) Westly, Nicole C 21             2) Yarbenet, Emily A 21           
     3) Peticca, Madison A 18           4) Sweitzer, Jessica E 18         
                  30.72     1:05.67 (34.95)     1:32.71 (27.04)     1:57.44 (24.73)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 West Virginia Wesleyan College  'A'           1:35.24    1:44.09   11  
     1) Mattis, Mark J 18               2) Garner, Max J 19               
     3) Tworek, Nick T 20               4) Bartleman, Thomas W 21         
                  27.87       55.72 (27.85)     1:21.50 (25.78)     1:44.09 (22.59)
  2 1-2 Washington & Jefferson College-AM  'A'             NT    1:48.06    4  
     1) Nappi, Ross K 18                2) Laman, Ulysses 18              
     3) Kalakewich, Keyton 21           4) Meyers, Jake A 19              
                  29.70     1:00.10 (30.40)     1:25.28 (25.18)     1:48.06 (22.78)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Boldt, Sara E         18 W&J-AM                    NT   11:06.90    9  
                  29.66     1:02.31 (32.65)     1:35.11 (32.80)     2:08.32 (33.21)
        2:41.93 (33.61)     3:14.83 (32.90)     3:48.39 (33.56)     4:22.24 (33.85)
        4:56.24 (34.00)     5:30.60 (34.36)     6:04.84 (34.24)     6:38.73 (33.89)
        7:13.13 (34.40)     7:47.02 (33.89)     8:20.66 (33.64)     8:53.93 (33.27)
        9:27.22 (33.29)    10:00.63 (33.41)    10:34.24 (33.61)    11:06.90 (32.66)
  2 1-2 Diaz, Bella X         18 W&J-AM                    NT   11:24.63    4  
                  30.40     1:03.28 (32.88)     1:36.63 (33.35)     2:10.24 (33.61)
        2:44.14 (33.90)     3:18.57 (34.43)     3:52.60 (34.03)     4:27.03 (34.43)
        5:01.66 (34.63)     5:36.53 (34.87)     6:11.14 (34.61)     6:46.03 (34.89)
        7:20.98 (34.95)     7:55.94 (34.96)     8:30.86 (34.92)     9:05.80 (34.94)
        9:40.70 (34.90)    10:15.39 (34.69)    10:50.19 (34.80)    11:24.63 (34.44)
  3 1-3 Lima, Hope K          21 Wesleyan            11:09.56   11:47.65    3  
                  31.54     1:06.27 (34.73)     1:41.55 (35.28)     2:16.61 (35.06)
        2:52.26 (35.65)     3:26.62 (34.36)     4:01.61 (34.99)     4:36.97 (35.36)
        5:12.52 (35.55)     5:48.26 (35.74)     6:24.36 (36.10)     7:00.75 (36.39)
        7:36.87 (36.12)     8:12.98 (36.11)     8:48.77 (35.79)     9:24.74 (35.97)
       10:00.61 (35.87)    10:36.49 (35.88)    11:12.63 (36.14)    11:47.65 (35.02)
  4 1-4 Howard, Natalie S     21 Wesleyan            11:38.94   11:56.33    2  
                  30.88     1:05.74 (34.86)     1:41.09 (35.35)     2:16.99 (35.90)
        2:53.17 (36.18)     3:29.53 (36.36)     4:05.83 (36.30)     4:42.20 (36.37)
        5:18.39 (36.19)     5:54.78 (36.39)     6:31.09 (36.31)     7:07.23 (36.14)
        7:43.27 (36.04)     8:19.39 (36.12)     8:55.57 (36.18)     9:31.67 (36.10)
       10:07.83 (36.16)    10:44.18 (36.35)    11:20.23 (36.05)    11:56.33 (36.10)
  5 1-5 Greene, Allison H     18 W&J-AM                    NT   12:11.15    1  
                  31.96     1:07.22 (35.26)     1:42.69 (35.47)     2:18.83 (36.14)
        2:55.42 (36.59)     3:32.17 (36.75)     4:09.16 (36.99)     4:46.66 (37.50)
        5:22.99 (36.33)     5:59.98 (36.99)     6:37.11 (37.13)     7:14.45 (37.34)
        7:50.98 (36.53)     8:28.29 (37.31)     9:06.07 (37.78)     9:43.75 (37.68)
       10:20.96 (37.21)    10:58.09 (37.13)    11:34.48 (36.39)    12:11.15 (36.67)
 -- 1- Cullen, Emily M        18 W&J-AM                    NT  X12:27.98  
                  33.21     1:09.70 (36.49)     1:46.64 (36.94)     2:24.06 (37.42)
        3:02.02 (37.96)     3:39.44 (37.42)     4:17.16 (37.72)     4:54.53 (37.37)
        5:32.44 (37.91)     6:11.00 (38.56)     6:48.64 (37.64)     7:26.41 (37.77)
        8:04.09 (37.68)     8:42.17 (38.08)     9:20.53 (38.36)     9:58.53 (38.00)
       10:36.72 (38.19)    11:14.86 (38.14)    11:51.88 (37.02)    12:27.98 (36.10)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Dye, Jeff O           21 Wesleyan             9:36.57   10:09.36    9  
                  25.45       54.96 (29.51)     1:25.25 (30.29)     1:55.82 (30.57)
        2:27.09 (31.27)     2:57.63 (30.54)     3:28.47 (30.84)     4:00.04 (31.57)
        4:31.42 (31.38)     5:02.22 (30.80)     5:33.82 (31.60)     6:04.82 (31.00)
        6:35.91 (31.09)     7:07.03 (31.12)     7:37.66 (30.63)     8:08.82 (31.16)
        8:38.94 (30.12)     9:09.65 (30.71)     9:40.21 (30.56)    10:09.36 (29.15)
  2 1-2 Fisher, Phil P        20 Wesleyan             9:56.56   10:22.32    4  
                  26.44       55.94 (29.50)     1:26.72 (30.78)     1:58.08 (31.36)
        2:28.91 (30.83)     3:00.55 (31.64)     3:32.64 (32.09)     4:04.90 (32.26)
        4:37.14 (32.24)     5:09.13 (31.99)     5:40.56 (31.43)     6:12.03 (31.47)
        6:43.19 (31.16)     7:14.28 (31.09)     7:45.31 (31.03)     8:16.62 (31.31)
        8:47.92 (31.30)     9:19.83 (31.91)     9:51.61 (31.78)    10:22.32 (30.71)
  3 1-3 Boutwell, Michael L   22 W&J-AM                    NT   10:43.49    3  
                  27.30       57.27 (29.97)     1:28.20 (30.93)     1:59.34 (31.14)
        2:30.65 (31.31)     3:02.35 (31.70)     3:34.22 (31.87)     4:06.25 (32.03)
        4:38.73 (32.48)     5:11.40 (32.67)     5:44.28 (32.88)     6:17.22 (32.94)
        6:50.62 (33.40)     7:23.89 (33.27)     7:57.39 (33.50)     8:30.61 (33.22)
        9:03.53 (32.92)     9:36.20 (32.67)    10:08.53 (32.33)    10:43.49 (34.96)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Sweitzer, Jessica E   18 W&J-AM                    NT    1:59.27    9  
                  27.08       56.40 (29.32)     1:26.85 (30.45)     1:59.27 (32.42)
  2 1-2 Peticca, Madison A    18 W&J-AM                    NT    2:04.84    4  
                  28.58     1:00.18 (31.60)     1:32.27 (32.09)     2:04.84 (32.57)
  3 1-3 Adams, Lauren M       19 W&J-AM                    NT    2:11.76    3  
                  30.44     1:03.96 (33.52)     1:37.89 (33.93)     2:11.76 (33.87)
  4 1-4 Denton, Ellen E       19 Wesleyan             2:10.64    2:13.51    2  
                  29.07     1:02.84 (33.77)     1:38.22 (35.38)     2:13.51 (35.29)
  5 1-5 Stephens, Kim A       20 Wesleyan                  NT    2:31.92    1  
                  32.57     1:10.63 (38.06)     1:51.33 (40.70)     2:31.92 (40.59)
  6 1-6 Saltis, Tosha M       20 Wesleyan             2:37.12    2:32.54  
                  33.49     1:12.59 (39.10)     1:53.50 (40.91)     2:32.54 (39.04)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Mattis, Mark J        18 Wesleyan             1:53.06    1:50.28    9  
                  25.01       54.06 (29.05)     1:22.55 (28.49)     1:50.28 (27.73)
  2 1-2 Meyers, Jake A        19 W&J-AM                    NT    1:50.33    4  
                  24.57       52.62 (28.05)     1:22.12 (29.50)     1:50.33 (28.21)
  3 1-3 Rapking, Ethan A      20 Wesleyan             2:01.21    2:13.13    3  
                  28.34     1:02.48 (34.14)     1:37.94 (35.46)     2:13.13 (35.19)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Vogel, Brittany N     21 W&J-AM                    NT    1:02.36    9  
                  30.42     1:02.36 (31.94)                                        
  2 1-2 O'Connor, Rosemarie   19 W&J-AM                    NT    1:02.69    4  
                  30.22     1:02.69 (32.47)                                        
  3 1-3 Westly, Nicole C      21 W&J-AM                    NT    1:05.54    3  
                  31.64     1:05.54 (33.90)                                        
  4 1-4 Saenz, Abby B         19 Wesleyan             1:12.41    1:17.57    2  
                  36.37     1:17.57 (41.20)                                        
 -- 1- Carroll, Hanna K       21 W&J-AM                    NT   X1:09.24  
                  33.13     1:09.24 (36.11)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Dye, Jeff O           21 Wesleyan               53.15      57.20    9  
                  28.45       57.20 (28.75)                                        
  2 1-2 Atkins, Brandon B     20 Wesleyan             1:05.54    1:06.76    4  
                  32.14     1:06.76 (34.62)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bailer, Rachael P     20 Wesleyan             1:09.97    1:11.14    9  
                  33.72     1:11.14 (37.42)                                        
  2 1-2 Andrews, Jami L       20 W&J-AM                    NT    1:11.62    4  
                  32.80     1:11.62 (38.82)                                        
  3 1-3 Wummer, Margot G      19 W&J-AM                    NT    1:12.66    3  
                  34.09     1:12.66 (38.57)                                        
  4 1-4 Yarbenet, Emily A     21 W&J-AM                    NT    1:14.77    2  
                  35.10     1:14.77 (39.67)                                        
  5 1-5 Howard, Natalie S     21 Wesleyan             1:19.34    1:22.39    1  
                  38.27     1:22.39 (44.12)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Garner, Max J         19 Wesleyan             1:00.06    1:01.99    9  
                  28.80     1:01.99 (33.19)                                        
  2 1-2 Laman, Ulysses        18 W&J-AM                    NT    1:11.12    4  
                  32.76     1:11.12 (38.36)                                        
  3 1-3 Hill, Adam N          18 Wesleyan             1:19.08    1:16.82    3  
                  35.42     1:16.82 (41.40)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Dagg, Katlin M        20 W&J-AM                    NT    2:16.62    9  
                  29.30     1:03.27 (33.97)     1:39.37 (36.10)     2:16.62 (37.25)
  2 1-2 Levenson, Zoe Y       19 W&J-AM                    NT    2:25.29    4  
                  30.42     1:06.77 (36.35)     1:46.12 (39.35)     2:25.29 (39.17)
  3 1-3 Martinez, Alexandra   18 W&J-AM                    NT    2:26.00    3  
                  30.47     1:07.65 (37.18)     1:45.58 (37.93)     2:26.00 (40.42)
 -- 1- Smith, Lindsay E       20 W&J-AM                    NT   X2:33.94  
                  34.43     1:13.63 (39.20)     1:53.37 (39.74)     2:33.94 (40.57)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Tworek, Nick T        20 Wesleyan             1:56.71    2:05.39    9  
                  27.28       58.81 (31.53)     1:31.69 (32.88)     2:05.39 (33.70)
  2 1-2 Bartleman, Thomas W   21 Wesleyan             2:03.69    2:10.61    4  
                  26.97       59.36 (32.39)     1:32.62 (33.26)     2:10.61 (37.99)
  3 1-3 Boutwell, Michael L   22 W&J-AM                    NT    2:12.97    3  
                  28.08     1:01.17 (33.09)     1:35.61 (34.44)     2:12.97 (37.36)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Corcoran, Cj J        21 W&J-AM                    NT      25.14    9  
  2 1-2 Lima, Charlotte L     17 W&J-AM                    NT      25.83    4  
  3 1-3 Tecza, Ellie M        21 W&J-AM                    NT      25.99    3  
  4 1-4 Denton, Ellen E       19 Wesleyan               25.19      26.11    2  
  5 1-5 Kelley, Rachael E     19 Wesleyan               28.62      28.66    1  
  6 1-6 Saenz, Abby B         19 Wesleyan                  NT      29.18  
 
Event 14  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- 1- Saltis, Tosha M        20 Wesleyan               30.46     X29.82  
 -- 1- Stephens, Kim A        20 Wesleyan               30.02     X30.28  
 -- 1- Sorsaia, Emma I        18 Wesleyan               32.33     X32.38  
 
Event 15  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Kalakewich, Keyton    21 W&J-AM                    NT      22.33    9  
  2 1-2 Picozzi, Anthony      18 W&J-AM                    NT      23.61    4  
  3 1-3 Nappi, Ross K         18 W&J-AM                    NT      24.27    3  
  4 1-4 Brumley, Adam D       18 Wesleyan                  NT      24.42    2  
  5 1-5 Rapking, Ethan A      20 Wesleyan                  NT      25.56    1  
 
Event 17  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- 1- White, Sarah           21 W&J-AM                    NT    X165.80  
 -- 1- Taormina, Sara         20 W&J-AM                    NT    X169.10  
 -- 1- Woodward, Abbey        21 W&J-AM                    NT    X219.40  
 
Event 18  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Szott, John           20 W&J-AM                    NT     186.85    9  
 
Event 19  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Denton, Ellen E       19 Wesleyan               55.95      59.23    9  
                  27.92       59.23 (31.31)                                        
  2 1-2 Kelley, Rachael E     19 Wesleyan             1:02.56    1:03.05    4  
                  30.02     1:03.05 (33.03)                                        
  3 1-3 Stephens, Kim A       20 Wesleyan             1:06.72    1:07.88    3  
                  31.41     1:07.88 (36.47)                                        
 -- 1- Sweitzer, Jessica E    18 W&J-AM                    NT     X54.61  
                  26.52       54.61 (28.09)                                        
 -- 1- Corcoran, Cj J         21 W&J-AM                    NT     X56.02  
                  26.71       56.02 (29.31)                                        
 -- 1- Lima, Charlotte L      17 W&J-AM                    NT     X56.38  
                  26.96       56.38 (29.42)                                        
 
Event 20  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- 1- Saenz, Abby B          19 Wesleyan             1:04.38   X1:06.06  
                  31.20     1:06.06 (34.86)                                        
 -- 1- Saltis, Tosha M        20 Wesleyan             1:09.05   X1:08.27  
                  32.33     1:08.27 (35.94)                                        
 -- 1- Sorsaia, Emma I        18 Wesleyan             1:14.68   X1:12.79  
                  33.39     1:12.79 (39.40)                                        
 
Event 21  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Kalakewich, Keyton    21 W&J-AM                    NT      50.70    9  
                  23.47       50.70 (27.23)                                        
  2 1-2 Fisher, Phil P        20 Wesleyan                  NT      51.32    4  
                  24.71       51.32 (26.61)                                        
  3 1-3 Nappi, Ross K         18 W&J-AM                    NT      53.70    3  
                  25.95       53.70 (27.75)                                        
  4 1-4 Picozzi, Anthony      18 W&J-AM                    NT      54.06    2  
                  25.20       54.06 (28.86)                                        
  5 1-5 Brumley, Adam D       18 Wesleyan                  NT      54.25    1  
                  25.81       54.25 (28.44)                                        
  6 1-6 Rapking, Ethan A      20 Wesleyan                  NT      57.67  
                  27.31       57.67 (30.36)                                        
 
Event 23  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Kirkhart, Ashley D    21 Wesleyan             2:16.60    2:21.69    9  
                  32.31     1:08.09 (35.78)     1:45.53 (37.44)     2:21.69 (36.16)
 -- 1- O'Connor, Rosemarie    19 W&J-AM                    NT   X2:18.15  
                  32.69     1:08.01 (35.32)     1:43.22 (35.21)     2:18.15 (34.93)
 -- 1- Westly, Nicole C       21 W&J-AM                    NT   X2:25.68  
                  34.09     1:10.93 (36.84)     1:48.70 (37.77)     2:25.68 (36.98)
 -- 1- Adams, Lauren M        19 W&J-AM                    NT   X2:33.31  
                  36.51     1:14.60 (38.09)     1:52.99 (38.39)     2:33.31 (40.32)
 -- 1- Cullen, Emily M        18 W&J-AM                    NT   X2:40.85  
                  37.54     1:18.32 (40.78)     1:59.62 (41.30)     2:40.85 (41.23)
 
Event 24  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Mattis, Mark J        18 Wesleyan             2:08.82    2:16.91    9  
                  31.05     1:05.05 (34.00)     1:40.15 (35.10)     2:16.91 (36.76)
  2 1-2 Atkins, Brandon B     20 Wesleyan             2:27.10    2:27.49    4  
                  33.85     1:11.37 (37.52)     1:49.56 (38.19)     2:27.49 (37.93)
 
Event 25  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bailer, Rachael P     20 Wesleyan             2:31.02    2:34.70    9  
                  35.14     1:14.18 (39.04)     1:54.13 (39.95)     2:34.70 (40.57)
 -- 1- Vogel, Brittany N      21 W&J-AM                    NT   X2:31.54  
                  33.56     1:11.53 (37.97)     1:50.81 (39.28)     2:31.54 (40.73)
 -- 1- Wummer, Margot G       19 W&J-AM                    NT   X2:37.71  
                  35.47     1:15.47 (40.00)     1:56.14 (40.67)     2:37.71 (41.57)
 -- 1- Yarbenet, Emily A      21 W&J-AM                    NT   X2:44.33  
                  37.64     1:19.22 (41.58)     2:01.70 (42.48)     2:44.33 (42.63)
 
Event 26  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Garner, Max J         19 Wesleyan             2:14.89    2:18.72    9  
                  30.80     1:05.79 (34.99)     1:42.12 (36.33)     2:18.72 (36.60)
  2 1-2 Laman, Ulysses        18 W&J-AM                    NT    2:43.11    4  
                  35.56     1:18.39 (42.83)     2:02.92 (44.53)     2:43.11 (40.19)
  3 1-3 Hill, Adam N          18 Wesleyan             2:47.95    2:49.61    3  
                  37.62     1:20.15 (42.53)     2:04.33 (44.18)     2:49.61 (45.28)
 
Event 27  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Boldt, Sara E         18 W&J-AM                    NT    5:24.41    9  
                  29.34     1:01.60 (32.26)     1:34.70 (33.10)     2:07.17 (32.47)
        2:39.44 (32.27)     3:11.97 (32.53)     3:45.55 (33.58)     4:18.72 (33.17)
        4:52.22 (33.50)     5:24.41 (32.19)                                        
  2 1-2 Peticca, Madison A    18 W&J-AM                    NT    5:36.21    4  
                  28.95     1:02.16 (33.21)     1:35.99 (33.83)     2:10.04 (34.05)
        2:44.69 (34.65)     3:19.12 (34.43)     3:53.49 (34.37)     4:27.92 (34.43)
        5:02.25 (34.33)     5:36.21 (33.96)                                        
  3 1-3 Diaz, Bella X         18 W&J-AM                    NT    5:39.18    3  
                  29.87     1:02.89 (33.02)     1:37.03 (34.14)     2:11.38 (34.35)
        2:45.71 (34.33)     3:20.18 (34.47)     3:55.12 (34.94)     4:30.11 (34.99)
        5:04.21 (34.10)     5:39.18 (34.97)                                        
  4 1-4 Howard, Natalie S     21 Wesleyan             5:38.11    5:52.30    2  
                  31.36     1:06.57 (35.21)     1:42.24 (35.67)     2:18.74 (36.50)
        2:55.14 (36.40)     3:31.27 (36.13)     4:07.01 (35.74)     4:42.68 (35.67)
        5:17.86 (35.18)     5:52.30 (34.44)                                        
  5 1-5 Lima, Hope K          21 Wesleyan             5:38.82    5:57.36    1  
                  30.47     1:05.05 (34.58)     1:41.16 (36.11)     2:17.94 (36.78)
        2:54.37 (36.43)     3:31.07 (36.70)     4:07.62 (36.55)     4:44.90 (37.28)
        5:22.17 (37.27)     5:57.36 (35.19)                                        
 
Event 28  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Dye, Jeff O           21 Wesleyan             4:39.19    4:54.04    9  
                  25.25       53.55 (28.30)     1:23.09 (29.54)     1:53.36 (30.27)
        2:23.79 (30.43)     2:54.33 (30.54)     3:24.93 (30.60)     3:55.23 (30.30)
        4:24.71 (29.48)     4:54.04 (29.33)                                        
  2 1-2 Fisher, Phil P        20 Wesleyan             4:44.33    5:00.16    4  
                  26.20       55.31 (29.11)     1:25.40 (30.09)     1:56.05 (30.65)
        2:26.72 (30.67)     2:57.07 (30.35)     3:28.00 (30.93)     3:58.88 (30.88)
        4:29.40 (30.52)     5:00.16 (30.76)                                        
  3 1-3 Meyers, Jake A        19 W&J-AM                    NT    5:09.91    3  
                  26.40       56.42 (30.02)     1:27.53 (31.11)     1:59.23 (31.70)
        2:31.03 (31.80)     3:02.90 (31.87)     3:34.88 (31.98)     4:06.78 (31.90)
        4:38.78 (32.00)     5:09.91 (31.13)                                        
  4 1-4 Boutwell, Michael L   22 W&J-AM                    NT    5:13.30    2  
                  27.25       57.20 (29.95)     1:27.91 (30.71)     1:59.53 (31.62)
        2:31.37 (31.84)     3:03.64 (32.27)     3:36.11 (32.47)     4:08.39 (32.28)
        4:41.15 (32.76)     5:13.30 (32.15)                                        
  5 1-5 Tworek, Nick T        20 Wesleyan             4:52.67    5:14.42    1  
                  27.99       59.65 (31.66)     1:31.49 (31.84)     2:03.51 (32.02)
        2:35.59 (32.08)     3:07.27 (31.68)     3:37.55 (30.28)     4:09.75 (32.20)
        4:42.34 (32.59)     5:14.42 (32.08)                                        
 
Event 29  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Dagg, Katlin M        20 W&J-AM                    NT    1:01.55    9  
                  29.05     1:01.55 (32.50)                                        
  2 1-2 Levenson, Zoe Y       19 W&J-AM                    NT    1:02.46    4  
                  28.92     1:02.46 (33.54)                                        
  3 1-3 Martinez, Alexandra   18 W&J-AM                    NT    1:04.40    3  
                  29.49     1:04.40 (34.91)                                        
  4 1-4 Kirkhart, Ashley D    21 Wesleyan             1:09.90    1:10.36    2  
                  32.56     1:10.36 (37.80)                                        
 -- 1- Smith, Lindsay E       20 W&J-AM                    NT   X1:11.19  
                  33.37     1:11.19 (37.82)                                        
 
Event 30  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Bartleman, Thomas W   21 Wesleyan               50.96      53.75    9  
                  24.78       53.75 (28.97)                                        
  2 1-2 Brumley, Adam D       18 Wesleyan             1:00.42      59.89    4  
                  27.71       59.89 (32.18)                                        
  3 1-3 Tworek, Nick T        20 Wesleyan               57.13    1:01.92    3  
                  28.07     1:01.92 (33.85)                                        
 
Event 31  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
 -- 1- Taormina, Sara         20 W&J-AM                    NT    X131.00  
 -- 1- White, Sarah           21 W&J-AM                    NT    X192.85  
 -- 1- Woodward, Abbey        21 W&J-AM                    NT    X226.70  
 
Event 32  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Szott, John           20 W&J-AM                    NT     178.25    9  
 
Event 33  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Kirkhart, Ashley D    21 Wesleyan             2:20.67    2:28.23    9  
                  32.77     1:09.40 (36.63)     1:53.90 (44.50)     2:28.23 (34.33)
  2 1-2 Lima, Hope K          21 Wesleyan             2:20.45    2:33.45    4  
                  32.16     1:12.60 (40.44)     1:56.74 (44.14)     2:33.45 (36.71)
 -- 1- Vogel, Brittany N      21 W&J-AM                    NT   X2:17.64  
                  30.04     1:04.44 (34.40)     1:44.69 (40.25)     2:17.64 (32.95)
 -- 1- Andrews, Jami L        20 W&J-AM                    NT   X2:19.88  
                  29.73     1:06.52 (36.79)     1:46.71 (40.19)     2:19.88 (33.17)
 -- 1- O'Connor, Rosemarie    19 W&J-AM                    NT   X2:25.37  
                  32.25     1:06.47 (34.22)     1:50.50 (44.03)     2:25.37 (34.87)
 -- 1- Martinez, Alexandra N  18 W&J-AM                    NT   X2:30.90  
                  31.06     1:09.44 (38.38)     1:55.86 (46.42)     2:30.90 (35.04)
 
Event 34  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Mattis, Mark J        18 Wesleyan             2:06.20    2:05.48    9  
                  26.95       59.00 (32.05)     1:36.39 (37.39)     2:05.48 (29.09)
  2 1-2 Garner, Max J         19 Wesleyan             2:05.21    2:15.86    4  
                  30.06     1:07.41 (37.35)     1:44.77 (37.36)     2:15.86 (31.09)
  3 1-3 Nappi, Ross K         18 W&J-AM                    NT    2:20.63    3  
                  30.40     1:06.64 (36.24)     1:48.78 (42.14)     2:20.63 (31.85)
  4 1-4 Hill, Adam N          18 Wesleyan             2:34.52    2:37.01    2  
                  33.20     1:13.88 (40.68)     1:59.69 (45.81)     2:37.01 (37.32)
 
Event 35  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 West Virginia Wesleyan College  'A'           3:42.78    4:06.29   11  
     1) Bailer, Rachael P 20            2) Lima, Hope K 21                
     3) Kelley, Rachael E 19            4) Howard, Natalie S 21           
                  28.55       58.85 (58.85)     1:28.37 (29.52)   2:02.67 (1:03.82)
        2:32.33 (29.66)   3:05.64 (1:02.97)     3:34.49 (28.85)   4:06.29 (1:00.65)
  2 1-2 West Virginia Wesleyan College  'B'                NT    4:43.41    4  
     1) Stephens, Kim A 20              2) Saltis, Tosha M 20             
     3) Sorsaia, Emma I 18              4) Saenz, Abby B 19               
                  32.17   1:09.09 (1:09.09)     1:41.82 (32.73)   2:19.40 (1:10.31)
        2:54.64 (35.24)   3:35.32 (1:15.92)     4:07.50 (32.18)   4:43.41 (1:08.09)
 -- 1- Washington & Jefferson College-AM  'A'              NT   X3:45.46  
     1) Tecza, Ellie M 21               2) Lima, Charlotte L 17           
     3) Sweitzer, Jessica E 18          4) Corcoran, Cj J 21              
                  27.12       57.39 (57.39)     1:24.24 (26.85)     1:54.30 (56.91)
        2:20.46 (26.16)     2:49.12 (54.82)     3:15.51 (26.39)     3:45.46 (56.34)
 -- 1- Washington & Jefferson College-AM  'B'              NT   X3:56.31  
     1) Peticca, Madison A 18           2) Levenson, Zoe Y 19             
     3) Boldt, Sara E 18                4) Dagg, Katlin M 20              
                  28.18       59.50 (59.50)     1:26.99 (27.49)     1:57.64 (58.14)
        2:25.65 (28.01)     2:56.89 (59.25)     3:24.67 (27.78)     3:56.31 (59.42)
 -- 1- Washington & Jefferson College-AM  'C'              NT   X4:03.35  
     1) Adams, Lauren M 19              2) Wummer, Margot G 19            
     3) Westly, Nicole C 21             4) Diaz, Bella X 18               
                  29.24   1:01.69 (1:01.69)     1:30.41 (28.72)   2:02.91 (1:01.22)
        2:31.64 (28.73)     3:02.76 (59.85)     3:18.15 (15.39)   4:03.35 (1:00.59)
 -- 1- Washington & Jefferson College-AM  'D'              NT   X4:21.52  
     1) Cullen, Emily M 18              2) Greene, Allison H 18           
     3) Carroll, Hanna K 21             4) Smith, Lindsay E 20            
                  31.15   1:04.61 (1:04.61)     1:35.76 (31.15)   2:14.25 (1:09.64)
        2:39.31 (25.06)     3:12.89 (58.64)     3:45.64 (32.75)   4:21.52 (1:08.63)
 
Event 36  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 West Virginia Wesleyan College  'A'           3:04.10    3:24.99   11  
     1) Bartleman, Thomas W 21          2) Fisher, Phil P 20              
     3) Brumley, Adam D 18              4) Dye, Jeff O 21                 
                  23.34       49.02 (49.02)     1:13.31 (24.29)     1:40.61 (51.59)
        2:06.22 (25.61)     2:35.25 (54.64)     2:59.11 (23.86)     3:24.99 (49.74)
  2 1-2 Washington & Jefferson College-AM  'A'             NT    3:34.18    4  
     1) Meyers, Jake A 19               2) Boutwell, Michael L 22         
     3) Picozzi, Anthony 18             4) Kalakewich, Keyton 21          
                  24.27       51.77 (51.77)     1:17.18 (25.41)     1:50.80 (59.03)
        2:11.83 (21.03)     2:40.73 (49.93)     3:05.31 (24.58)     3:34.18 (53.45)